Sztangiści TS NIDA na turnieju w czeskiej Rotavie

2024-01-10 13:00:00(ost. akt: 2024-01-08 12:22:33)
Nasi podopieczni miło spędzili czas w zawsze gościnnej Rotavie przy okazji zwiedzając znaną skocznię narciarską w niemieckim Klingenthal.

Autor zdjęcia: TS Nida Nidzica

Sztangiści TS NIDA brali udział w zawodach podnoszenia ciężarów w czeskiej Rotavie.
W zawodach uczestniczyli zawodnicy 12 klubów z Niemiec, Polski, Czech i Słowacji: FAC SANGERHAUSEN GERMANY, TJ LOKOMOTIVA CHEB, TJ ROTAS ROTAVA, SKV, SOKOLOV,POVAŽAN NOVÉ MĚSTO NAD VÁHOM, TAK HELLAS BRNO, BONATRANS BOHUMÍN, MEZIBOŘÍ, Chemnitzer AC, Crawincke, PLZEŇ i TS NIDA NIDZICA.

Nasi sztangiści zaprezentowali się bardzo dobrze a trzech z nich stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych: do lat 15 – Kacper Ciesielski 3 miejsce, do lat 20 – Hubert Pietrzak 2 miejsce, do lat 23 – Jakub Jaworski 1 miejsce.

Hubert Pietrzak zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju – punktacji Sinclair’a, ustępując tylko Vojtechovi Krejcikovi z SKV Sokolov.

W zawodach wystąpili także Paweł Adamczyk, Adam Sotel, Franciszek Błaszczyk oraz Bartosz Sokołowski. W klasyfikacji drużynowej TS NIDA zajęło 2 miejsce, wygrał SKV Sokolov.