Popularne artykuły

Święto Niepodległości w Przedszkolu Nr 4

2012-11-14 10:22:32 (ost. akt: 2012-11-14 10:55:28)

W Przedszkolu Nr 4 w Nidzicy odbył się uroczysty Poranek z okazji „Dnia Niepodległości”. Ciekawa scenografia, sali przystrojonej w barwy biało-czerwone, odświętne stroje, oraz biało- czerwone kotyliony uświetniły naszą uroczystość

Święto Niepodległości w Przedszkolu Nr 4

Autor: Archiwum

W tym roku lekcji patriotyzmu uczyły się 5 latki z grupy V. Po wysłuchaniu i odśpiewaniu hymnu narodowego zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o treściach patriotycznych przygotowany przez p. A. Siemek, J. Worobiej.

W atmosferę powagi wprowadził dzieci wiersz Wł. Bełzy „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego”, oraz przepięknie zaśpiewana pieśń patriotyczna „Rozkwitają pąki białych róż. Inscenizacja „Wars i Sawa” przypomniała dzieciom skąd się wywodzimy i kim jesteśmy. Na naszej uroczystości nie zabrakło również tańca ludowego „Krakowiak”.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze maluchy uczą sie patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Poznają symbole narodowe. Jak co roku przedszkolaki zdały swój egzamin z historii i udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o Polsce i naszej Ojczyźnie. Po uroczystości dzieci rozeszły się do swoich sal, gdzie śpiewały znane pieśni patriotyczne.

J. Worobiej
A. Siemek

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie