Niedziela, 4 października 2015. Imieniny Edwina, Rosławy, Rozalii

Święto Niepodległości w Przedszkolu Nr 4

2012-11-14 10:22:32 (ost. akt: 2012-11-14 10:55:28)

Autor: Archiwum

W Przedszkolu Nr 4 w Nidzicy odbył się uroczysty Poranek z okazji „Dnia Niepodległości”. Ciekawa scenografia, sali przystrojonej w barwy biało-czerwone, odświętne stroje, oraz biało- czerwone kotyliony uświetniły naszą uroczystość

W tym roku lekcji patriotyzmu uczyły się 5 latki z grupy V. Po wysłuchaniu i odśpiewaniu hymnu narodowego zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o treściach patriotycznych przygotowany przez p. A. Siemek, J. Worobiej.

W atmosferę powagi wprowadził dzieci wiersz Wł. Bełzy „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego”, oraz przepięknie zaśpiewana pieśń patriotyczna „Rozkwitają pąki białych róż. Inscenizacja „Wars i Sawa” przypomniała dzieciom skąd się wywodzimy i kim jesteśmy. Na naszej uroczystości nie zabrakło również tańca ludowego „Krakowiak”.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze maluchy uczą sie patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Poznają symbole narodowe. Jak co roku przedszkolaki zdały swój egzamin z historii i udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o Polsce i naszej Ojczyźnie. Po uroczystości dzieci rozeszły się do swoich sal, gdzie śpiewały znane pieśni patriotyczne.

J. Worobiej
A. Siemek

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages