środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

KKS Olsztyn Dwójka Nidzica - UKS Trops Kartuzy 93:36

2013-03-10 13:13:31 (ost. akt: 2013-03-11 21:36:06)

W niedzielę (10 marca) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy koszykarki młodziczek99 w kolejnym meczu Ligi Pomorskiej Koszykówki pokonały UKS Trops Kartuzy

KKS Olsztyn Dwójka Nidzica - UKS Trops Kartuzy 93:36 (21:8, 19:9, 28:7, 25:12)

KKS Olsztyn Dwójka Nidzica: Autuch Magdalena 6, Borowa Paulina 23, Łubińska Wioletta 4, Zalewska Dominika 0, Maciąg Patrycja 2, Muzyczuk Zuzanna 12, Soboń Kinga 12, Glinka Ewa 4, Płatek Kamila 10, Baranowska Natalia 20

UKS Trops Kartuzy: Fliskowska Oliwia 2, Potracka Klaudia 0, Hirsz Martyna 15, Kostka Weronika 0, Formela Natalia 2, Lica Daria 3, Serkowska Laura 3, Karczewska Patrycja 2, Czaja Dominika 0, Włodzik Katarzyna 3, Matusiak Karolina 4, Głodowska Ewelina 2

W kolejnym swym występie w Pomorskiej Lidze Koszykówki młodziczek99 podopieczne Stanisława Kozińskiego wysoko wygrały na własnym parkiecie z UKS Trops Kartuzy 93:36.

Trener Stanisław Koziński z KKS Olsztyn Dwójki Nidzica rozpoczął mecz wyjściową piątką: Autuch Magdalena, Łubińska Wioletta, Glinka Ewa, Płatek Kamila, Baranowska Natalia.

Podopieczne Karoliny Brylowskiej koszykarki UKS Trops Kartuzy rozpoczęły mecz w składzie: Fliskowska Oliwia, Kostka Weronika, Lica Daria, Matusiak Karolina i Głodowska Ewelina.

Początek spotkania to nerwowa gra obydwóch drużyn. Niecelne podania i niecelne rzuty obserwowaliśmy na parkiecie. Pierwszy punkt dla gospodyń zdobywa Baranowska Natalia, wykorzystując jeden z dwóch rzutów osobistych. Goście odpowiadają szybka kontrą i 2 punktami Głodowskiej Eweliny. Glinka Ewa i Płatek Kamila zdobywają kolejne punkty dla gospodyń, które już do końca meczu nie oddały prowadzenia. Z biegiem czasu przewaga nidzickich koszykarek wzrasta. Agresywna obrona, szybki atak już na połowie rywalek sprawia problem gościom z wyprowadzeniem piłki z pod własnego kosza.

Udane przechwyty w III kwarcie Pauliny Borowej , Zuzi Muzyczuk i Kingi Soboń przy niecelnych podaniach koszykarek z Kartuz i młode koszykarki z Nidzicy dominują na parkiecie, z minuty na minuty powiększając swoją przewagę. Zasłużone zwycięstwo podopiecznych Stanisława Kozińskiego w dzisiejszym spotkaniu. Po dzisiejszym zwycięstwie koszykarki KKS Olsztyn Dwójka Nidzica awansowały do czołowej czwórki, a tym samym awans do ćwierćfinałów rozgrywek centralnych.

Powiedzieli po meczu:
* Stanisław Koziński - trener KKS Olsztyn Dwójka Nidzica
- Dobry wynik, momentami dobra gra. Część zawodniczek jest w trakcie choroby, a część po chorobie. Niektóre elementy jakby były troszeczkę nie w tempie, nie tak jak byśmy sobie życzyli. Wynik jest całkiem przyzwoity. Kartuzy zawsze dobrze grali i mają dobre tradycje i jest to zespół zawsze z czołówki. Mamy 2 tygodnie na to aby pozbierać się zdrowotnie i poukładać bardziej grę i nie będzie źle. W ćwierćfinale mistrzostw Polski po tym meczu jesteśmy już na pewno.

* Karolina Brylowska - trener UKS Trops Kartuzy
- No niestety nasz brak treningów na całej sali robi swoje. Mamy ciągłe problemy z salą aby móc trenować. Cały czas walczymy aby dzieciaki miały całą salę do treningu a nie połowę, bo często musimy dzielić się tą salą i wychodzi to później w meczach ligowych. Gratuluję gospodarzom, byli zespołem lepszym i wygrali zasłużenie