GKS Kozłowo zwycięzcą II Edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej

2013-03-10 21:07:16 (ost. akt: 2013-03-13 15:56:47)

W niedzielę (10 marca) w hali widowiskowo-sportowej rozegrano ostatnią 17 kolejkę halowej ligi. Tryumf odnieśli piłkarze GKS Kozłowo.

Piłkarze GKS Kozłowo zwycięzcami II Edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej.

W ostatniej 17 kolejce spotkań działo się bardzo dużo ciekawego, ale niektóre spotkania prowadzone były w niesportowej atmosferze. Zaczęło się od pogromu w wykonaniu Eldy, która rozniosła Jankesów aż 21:1. Wynik najwyższy w lidze i rekord strzelonych goli przez jednego zawodnika. Michał Piskorz z Eldy zdobył ich w tym meczu aż 18, czym w klasyfikacji najlepszych strzelców przesunął się z 4 miejsca na lidera.

Wysoko postawiona poprzeczka dla Marcina Olczaka z Alternatyw Old-Boys, zawodnik ten aby utrzymać się na pozycji lidera najlepszych strzelców musiał w meczu z silnym zespołem Juniorów strzelić ich aż 12. Niemożliwe stało się jednak możliwym . Marcin Olczak strzela dokładnie 12 goli i utrzymuje 1 pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Dziwny to był mecz, o którym szerzej w relacji z meczu. Lider GKS Kozłowo już od wczoraj świętuje sukces w lidze i dzisiaj po niezłym meczu pokonał dobry zespół FC Miami. Alternatywa Old-Boys przegrała z Juniorami, ale druga lokata tego zespołu była nie zagrożona i mogli sobie na to pozwolić. Juniorom natomiast koniecznie potrzebne były 3 punkty, bo inaczej by spadli z 3 miejsca na 6.

FC Miami po porażce z Liderem z Kozłowo spadło o trzy pozycje. Cuba Napiwoda wygrała ze Stalmotem B i awansowała na 4 miejsce. Stalmot A po zwycięstwie na outsiderem ZWO awansował o jedno oczko. Elda po wysokiej wygranej nad Jankesami przesunęła sie o dwie lokaty w górę. Orzeł Janowiec przegrał w końcówce spotkania z Zagrzewem i spadł o jedną pozycję.

W ostatniej 17 kolejce strzelono rekordowo najwięcej bo aż 106 goli, z czego w jednym meczu Juniorów z Alternatywą Old-Boys padło również ich rekordowo dużo bo 27. Arbitrzy spotkań ukarali 3 zawodników czerwonymi kartkami (Bo-Mark Januszkowo i 2x Stalmot B).

Jankesi - Elda
W 2 min. Michał Piskorz rozpoczyna ostre strzelanie dla Eldy. Mariusz Lipiński z Jankesów trafia w słupek a Dawid Tomasik w poprzeczkę. Nie mają dzisiaj szczęścia zawodnicy Eldy. W 9 min. jest już 4:0, dwukrotnie ponownie trafia Michał Piskorz a raz Daniel Pawęcki. Do przerwy najskuteczniejszy snajper Eldy dokłada jeszcze dwa gole i jego zespół prowadzi 6:0. Po przerwie na boisku obserwujemy festiwal strzelecki Michała Piskorza. Zawodnik ten bije rekord ligi i zdobywa w tym meczu aż 18 goli. Honorowe trafienie dla Jankesów pada dopiero w 27 min. po strzale Dawida Tomasika. Gole dla Eldy zdobyli: Michał Piskorz -18, Daniel Pawęcki -2 oraz Paweł Kondeja -1, dla Jankesów: Dawid Tomasik -1.

ZWO - Stalmot A
Spokojna gra obydwóch drużyn. Zdecydowany faworyt tego spotkania nie wysilał się zbytnio. Jego gra o przysłowiową pietruszkę nie wzbudzała aplauzu na trybunach. W 3 min. Mateusz Karwacki zdobywa prowadzenie, a za chwilę wyrównał Mariusz Kobyliński z ZWO. Do przerwy faworyt prowadzi 2:1. ZWO gra ambitnie, widząc nie najlepszą dyspozycję rywali stara się doprowadzić do remisu. Sztuka ta udaje się tej drużynie, Tomek Pietruszka zdobywa wyrównującego gola. Czterech minut zabrakło do szczęścia tej drużynie. Stalmot A w końcówce podkręca tempo i wygrywa ten mecz pozbawiając szans ZWO na mecze w Pucharze Ligi. Gole dla Stalmotu A zdobyli: Robert Wiński i Andrzej Sieński po -2, oraz Mateusz Karwacki -1, dla ZWO: Mariusz Kobyliński i Tomek Pietruszka po -1.

Drużyna A - Bo-Mark Januszkowo
W 5 min.Kapi czyli Kacper Dąderewicz z Drużyny A pociągnął lewą stroną i z ostrego kąta zdobywył prowadzenie, a minutę później jego kolega też Kacper ale Morzyc dokłada drugiego gola. Po niezłym początku Drużyny A januszkowianie przechodzą do ofensywy. Sylwek Machnowski i Mateusz Pasymowski doprowadzają do remisu 2:2. Takim też wynikiem kończy się pierwsza odsłona tego meczu. Mecz ogólnie wyrównany, dużo walki szans na objęcie prowadzenia. Dopiero w końcówce Kapi ponownie trafia i zapewnia zwycięstwo dla swego zespołu. Bramki dla Drużyny A zdobyli: Kacper Dąderewicz -2 oaz Kacper Morzyc -1, dla Bo-Marku: Sylwek Machnowski i Mateusz Pasymowski po -1.

Alternatywa Old-Boys - Juniorzy
Mecz który wzbudził najwięcej emocji i zainteresowania. Po pierwsze Marcin Olczak z Alternatyw aby utrzymać 1 miejsce w tabeli najskuteczniejszych strzelców musiał ich w tym meczu zdobyć aż 12. Po drugie Juniorzy nie mogli tego meczu przegrać bo spadli by z medalowej pozycji. Obie drużyny dotychczas miały świetny średni współczynnik straconych goli, bo poniżej 4, a tu nastrzelali sobie przeszło ponad dziesięć. Ciekawie zapowiadał się ten mecz - młodość kontra rutyna. Niestety ani jedno ani drugie nie wzięło górą tylko emocje. Od początku w wyjściowym składzie Alternatyw gra Olaf czyli Marcin Olczak który ma do odrobienia 12 goli do Michała Piskorza z Eldy. Zawodnik dwoi się i troi, gra non-stop bez przerwy strzela gole jeden za drugim Juniorzy nie przeszkadzają mu w tym celu. Na 3 minuty przed końcem Olaf w końcu siada na ławkę rezerwowych gdy swój plan wykonał. Wynik wysoki i niespodziewany wilk syty i owca cała i mecz potoczył się tak jak sobie założyli piłkarze Alternatyw i Juniorów. Kibice na trybunach zawiedzeni byli tym spotkaniem w którym padł rekord strzelonych goli w jednym spotkaniu. Ogólnie mecz prowadzony był w szybkim tempie mógł się podobać ale za dużo było w nim podtekstów a za mało uczciwej sportowej walki. Gole dla Juniorów zdobyli: Piotrek Rzepczyński i Kamil Michalski po -4, Kuba Golubiński -3, Damian Kwiecień -2 oraz Sebastian Szczypiński -1. dla Alternatyw: Marcin Olczak -12, Michał Zakrzewski (s).

GKS Kozłowo - FC Miami
Początek spotkania to ciekawe i wyrównane widowisko, długo nie padają gole. Rafał Rzepczyński dwukrotnie trafia w poprzeczkę bramki GKS-u strzeżonej przez Michała Jakutę. Pierwszy gol pada dopiero w 11 min. Tomek Lesiński przy asyście Roberta Sobotka zdobywa prowadzenie dla kozłowian. Do przerwy lider prowadzi 2:0 po golu wspomnianego Roberta Sobotka. Po zmianie stron Hugo czyli Kamil Rutkowski strzela swego pierwszego i dla drużyny gola, a za chwilę wynik podwyższa Bartek Grzela. Po błędzie Michała Jakuty ponownie Hugo celnie trafia. GKS osiąga powoli przewagę w tym spotkaniu, kontrolując do końca przebieg wydarzeń na boisku. Gole dla GKS Kozłowo zdobyli: Bartek Grzela -3 oraz Tomek Lesiński, Radek Moszczyński, Robert Sobotka, Radek Sokołowski i Kamil Kowalik po -1, dla FC Miami: Kamil Rutkowski -2 oraz Mateusz Kosiński -1.

Ava Mebel - Isoroc
Mecz sąsiadujących w tabeli zespołów był wyrównanym spotkaniem. Prowadzenie w 3 min. dla Isorocka po strzale Andrzeja Łochnickiego. W 9 min. wyrównał Kamil Godlewski. Isoroc z lekka przeważa i po celnym trafieniu Tomka Kolaczyka prowadzi do przerwy 4:2. Po zmianie stron nadal wyrównane tempo gry i nieznaczną przewagą Isorocka kończy się te spotkanie. Gole dla Isorocka zdobyli: Tomek Kolaczek -3, Andrzej Łochnicki -2, oraz Krzysztof Jasiński i Grzegorz Ładziński po -1, dla Avy Mebel: Kamil Godlewski -4 oraz Paweł Kawiecki -2.

Cuba Napiwoda - Stalmot B
Interesujący mecz, wyrównany przynajmniej w pierwszej połowie po której na tablicy widniał mało spotykany wynik 0:0. Po przerwie Cuba zdecydowanie już przeważa. Rozpoczął strzelanie Mierzej czyli Mariusz Mierzejewski a później Leszek Pepłowski wraz z kolegami wygrali ten mecz 6:0. Gole dla Cuby Napiwoda zdobyli: Mariusz Mierzejewski -2, oraz Leszek Pepłowski, Cezary Rzepczyński, Paweł Kempski i Mateusz Lewikowski po -1.

LKS Orzeł - Zagrzewo
Mecz kończący ligę. Kibice zastanawiali się ile goli zdobędzie drugi w tabeli Bartek Szczypiński z Orła, a brakowało mu aż 17 by wygrać tę klasyfikację. Piłkarze obydwóch drużyn grali fer i cudów nie było, tylko duch sportowej walki. W 3 min. Adam Wąsowski celnie trafia i Orzeł obejmuje prowadzenie. Trzy minuty później wyrównuje Przemek Małecki, a po nim ponownie Adam wyprowadza Orła na prowadzenie 2:1 do przerwy. Mecz jest wyrównany, pada gol za gole z obydwóch stron. Do ostatniej minuty mamy remis na tablicy 7:7, lecz na 17 sek. przed zakończeniem niezawodny Rafał Bróździński zdobywa zwycięskiego gola dla Zagrzewa. Gole dla LKS Orła zdobyli: Adam Wąsowski -4 i Bartek Szczypiński -3, dla Zagrzewa Mateusz Węgierski i Przemek Małecki po -3 oraz Sebastian Chabowski i Rafał Bróździński po -1.