Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

VBW GTK Gdynia - KKS Olsztyn Dwójka Nidzica 40:58

2013-03-17 20:22:17 (ost. akt: 2013-03-17 20:46:30)

W niedzielę (17 marca) w kolejnym meczu Pomorskiej Ligi Koszykówki młodziczek99 podopieczne Stanisława Kozińskiego wygrały w Gdyni z miejscowym VBW GTK.

VBW GTK Gdynia - KKS Olsztyn Dwójka Nidzica 40:58 (9:25, 13:6, 9:9, 9:18)

VBW GTK Gdynia: Gasiulewicz Sara 9, Ryng Natalia 6, Manikowska Julia 6, Wojciechowska Natalia 6, Kuklińska Zuzanna 5, Stani Dominika 5, Koziełło Paulina 2, Chojnacka Ola 2

KKS Olsztyn Dwójka Nidzica: Autuch Magdalena 17, Soboń Kinga 12, Płatek Kamila 10, Glinka Ewa 8, Baranowska Natalia 8, Borowa Paulina 2, Kowalska Ewa 1

Idą jak burza koszykarki młodziczek99 KKS Olsztyn Dwójka Nidzica. Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo, tym razem wyższość nidzickiego zespołu musiały uznać koszykarki VBW GTK Gdynia.

1 kwarta to nerwowy początek gry. Dobra gra w obronie agresywny atak gości i gospodynie mają kłopot z konstruowaniem akcji podkoszowych. Wysoko prowadzą koszykarki Stanisława Kozińskiego w tej części gry bo aż 25:9. W 2 i 3 kwarcie gra się wyrównuje, nieznacznie przeważają koszykarki z Gdyni, lecz nie na tyle aby prowadzić w tym spotkaniu. W ostatniej kwarcie młode koszykarki z Nidzicy kontrolują grę i nie pozwalają sobie wydrzeć cennego zwycięstwa.

Po dzisiejszym zwycięstwie koszykarki KKS Olsztyn Dwójka Nidzica nadal zajmują 2 miejsce w tabeli premiowane awansem do ćwierćfinałów rozgrywek centralnych. Najbliższe dwa mecze ligowe nidzickie koszykarki rozegrają w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy, a najbliższy z nich w czwartek (21 marca) o godz.15:00, a rywalem ich będzie UKS Bryza Kolbudy. Zapraszamy