W Elblągu
 nidziczanie wygrywali

2013-03-22 17:17:33 (ost. akt: 2013-03-22 11:30:55)

Autor zdjęcia: Marek Nachtygal

Pierwszym tegorocznym startem naszych ciężarowców był udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Juniorów do lat 15, 17, 20 i 23 w Elbląbu.

Nidziczanie stanowili zdecydowanie najliczniejszą grupę zawodników -18 sztangistów i 2 sztangistki. Pięciu z nich zaliczyło start na tzw. technikę prezentując zdobyte dotychczas umiejętności: Michał Szczepkowski, Patryk Zwierzchowski, Oskar Baranowski, Wiktor Łukasik oraz Paweł Jankowski.

Pozostali rywalizowali w swoich kategoriach wagowych i wiekowych. Wszyscy zawodnicy pokazali dobre przygotowanie do nowego sezonu poprawiając swoje rekordy życiowe i zajmując miejsca na podium.

Wśród dziewcząt do lat 15 Kamila Jacyno zajęła I miejsce oraz w grupie wiekowej do lat 20 również I miejsce zajęła Maria Świecik. Pośród juniorów do lat 15 pierwsze miejsca zajęli: Przemysław Korneluk kat. 56kg uzyskując 155kg(70+85); Łęgowski Łukasz kat. 62kg – 167(77+85); Łukasz Grablewski kat. 69kg – 117(51+66).

Na drugim stopniu podium w tej grupie wiekowej stanęli: Szymon Kozicki kat. 45kg – 78(32+46); Wiktor Szczęśniak kat. 56kg – 96(41+55); Andrzej Szpara kat. 62kg – 100(45+55). Trzeci stopień podium wywalczył Szymon Grębowski kat. 62kg – 84(37+47).

W grupie wiekowej do lat 17 na najwyższym stopniu podium stanęli: Mateusz Łęgowski kat. 69kg – 198(83+115); Przemysław Świeboda kat. 77kg – 180(80+100) oraz Krystian Augustyniak (na zdjęciu) kat. +94kg (125+163).

Wśród juniorów do lat 20 wystąpił także debiutujący na pomoście nidziczanin Jakub Nowogórski w kat. +105kg – 128(55+73).