Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Koszykarki Kozy w ćwierćfinałach mistrzostw Polski

2013-03-24 18:05:58 (ost. akt: 2013-03-24 22:39:30)

W niedzielę (24 marca) w ostatnim występie w Pomorskiej Lidze Koszykówki młodziczek99 koszykarki KKS Olsztyn Dwójka Nidzica wysoko wygrały z UKS Siódemką Sopot i przypieczętowały swój awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

KKS Olsztyn Dwójka Nidzica - UKS Siódemka Sopot 117:19 (14:7, 36:3, 32:4, 35:5)

Kolejne wysokie zwycięstwo w Pomorskiej Lidze Koszykówki młodziczek99 odniosły podopieczne Stanisława Kozińskiego. Dzisiaj wyższość KKS Olsztyn Dwójka Nidzica musiały uznać młode koszykarki z Sopotu reprezentujące klub UKS Siódemka Sopot.

W ubiegły czwartek nidzickie koszykarki przegrały na własnym parkiecie z liderem rozgrywek UKS Bryza Kolbudy nieznacznie po zażartej walce 59:64. Dzisiaj sobie powetowały i wygrały 117:19 z zespołem z Sopotu.

W dzisiejszym spotkaniu trenerzy obydwóch drużyn Stanisław Koziński i Monika Ciecierska desygnują do gry swoje pierwsze piątki. Olsztyn Dwójka Nidzica: Autuch Magdalena, Kowalska Ola, Glinka Ewa, Płatek Kamila, Baranowska Natalia. UKS Siódemka Sopot: Kochalska Klara, Komorowska Martyna, Rumińska Ola, Kwit Maria i Kaska Hanna.

Początek 1 kwarty to zażarta walka podkoszowa. Nerwowa gra obydwóch drużyn. Wśród gospodyń rzucały Magdalena Autuch i za 3 pkt. Kamila Płatek. Lecz obydwa te rzuty były niecelne. W odwecie próbowały Rumińska Ola i Kochalska Klara lecz również niecelnie. Pierwsze punkty zdobywa Natalia Baranowska wykorzystując przytomnie sytuacje podkoszową.

Gospodynie z biegiem czasu z wolna przejmują inicjatywę, wśród gości wyróżnia się wspomniana wcześniej Klara Kochalska. Wynikiem 14:7 kończy się 1 kwarta tego spotkania.

W 2 kwarcie szybka gra gospodyń, agresywna obrona, atak na połowie gości i zawodniczki z Sopotu mają kłopot z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Świetnie zagrywa do koleżanek Zuzia Muzyczuk które zdobywają kolejne punkty. Na parkiecie wystąpiła Natalia Patkowska która była mocnym punktem w swoim zespole. W zespole gości wyróżniała się dobrą grą Ola Cukier.

3 kwarta ciąg dalszy naporu gospodyń. Koszykarki nidzickiego klubu już na połowie gości przechwytują piłkę i bezlitośnie zdobywają kolejne punkty. Dobra gra Ewy Glinka, Kamili Płatek i Oli Kowalskiej wpływają na stale rosnąca przewagę gospodyń.

4 kwarta również kończy się wysokim prowadzeniem nidzickiego zespołu. Ponownie rywalki spychane są do własnej połowy, które mają problem z wyprowadzeniem własnych akcji ofensywnych. Okrasą tek kwarty był świetny rzut za 3 pkt.Magdy Autuch w ostatniej sekundzie spotkania.

KKS Olsztyn Dwójka Nidzica wygrał zdecydowanie dzisiejszy mecz aż 117:19. Sympatyczny zespół z Sopotu mimo tak wysokiej porażki pozostawił po sobie dobre wrażenie za ambicję i walkę do końca meczu.

Pomorską Ligę koszykówki młodziczek99 wygrał zespół UKS Bryza Kolbudy przed Batem Sierakowice i UKS Olsztyn Dwójka Nidzica
KKS Olsztyn Dwójka Nidzica: Muzyczuk Zuzanna 27, Soboń Kinga 16, Płatek Kamila 12, Glinka Ewa 9, Borowa Paulina 6, Maciąg Patrycja 8, Pusz Paulina 7, Autuch Magdalena 6, Łubińska Wioletta 6, Kowalska Ola 6, Zalewska Dominika 6, Baranowska Natalia 6, Patkowska Aneta 2

UKS Siódemka Sopot: Rumińska Ola 7, Radwańska Wiktoria 3, Kochalska Klara 3, Kaska Hanna 2, Cukier Ola 2, Komorowska Martyna 1, Marat Natalia 1, Kwit Maria 0, Lebek Klaudia 0, Zielińska Paulina 0, Rucińska Karolina 0, Piasecka Sonia 0

Powiedzieli po meczu:
* trener KKS Olsztyn Dwójka Nidzica - Stanisław Koziński
- To był mecz, który kończył te rozgrywki w Lidze Pomorskiej. Muszę powiedzieć że jest to najsilniejsza liga w Polsce. Myśmy zburzyli pewien układ tzn. do tej pory zawsze awansowały Kolbudy, Kartuzy, Gdynia i Sierakowice. Przed ligą gdyby ktoś powiedział że będziemy w ,,czwórce'' wziąłbym to w ciemno. Natomiast później się okazało że mogło to wyglądać jeszcze lepiej , aczkolwiek wyszło tak że ,,gdzie się dwóch bije tam trzeci korzysta'' i w efekcie nie wiadomo jak to się stało ale z pierwszego miejsca wyjdą Kolbudy przed Sierakowicami i nami.
Dużo dziewczyn jest w trakcie choroby, jak też i po chorobach które zabrały nam sporo energii, a my bazujemy na motoryce a nie na warunkach fizycznych. Kolbudy przerastają nas tymi warunkami niesamowicie. Tam w pierwszej ,,piątce'' grają cztery dziewczyny mające po 1,80-1,85 cm wzrostu. W związku z tym jak wystawią obronę, taką solidną pod koszem wtedy my musimy innymi atutami wygrywać. Ćwierćfinały są 12 kwietnia b.r , które być może odbędą się w Nidzicy o organizację którą będziemy się starać.

* trener UKS Siódemka Sopot - Monika Ciecierska

- Moje milczenie niech pozostanie bez komentarza. Sam wynik świadczy o tym że nie ma co mówić. Skończyliśmy sezon, jest dużo pracy przed nami. Cieszą mnie pewne rzeczy które nam wychodzą mimo takiego wyniku.