środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Juniorzy starsi: Start Nidzica - Start Działdowo 2:3 (0:1)

2013-05-11 15:44:55 (ost. akt: 2013-05-11 19:56:26)

W sobotę (11 maja) w meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych Start Nidzica przegrał ze swoimi imiennikami z Działdowa 2:3

Trochę dziwne było to spotkanie, gdyż mało było kunsztu i umiejętności piłkarskich,a za to dominowała nieczysta gra i ciągłe przerwy w meczu. Arbiter spotkania pokazał w sumie aż 10 kartek. Prym wiedli goście z Działdowa którzy zobaczyli 6 żółtych i jeden czerwony kartonik, a gospodarze 2 żółte i 1 czerwoną kartkę.

Pierwsza połowa w miarę wyrównana z nieznaczną przewagą Startu Działdowo. Już w 10 min. Daniel Jankowski po wcześniejszym błędzie lewego i środkowego obrońcy gospodarzy pakuje piłkę do nidzickiej bramki. Nidziczanie nadal prowadzili szybką grę, lecz ostro grający zawodnicy z Działdowa cały czas przerywali akcje gospodarzy brzydkimi faulami.

W drugiej połowie w 50 min. kolejny błąd nidzickich obrońców i Marcin Damięcki z najbliższej odległości strzela drugiego gola dla działdowian. Pechowo grają gospodarze, nie dość, że ciągle goście ich faulują, to brakuje im szczęścia w wykończeniu akcji ofensywnych. Aktywny z przodu Kamil Kowalik z Krystianem Łukaszewiczem wspomagani na skrzydłach z Kacprem Morzycem i Kamilem Michalskim stwarzali zagrożenie pod bramką gości.

W 67 min. pada gol dla gospodarzy. Pięknym uderzeniem z ponad 20 metrów popisuje się Krystian Łukaszewicz i piłka ląduje pod poprzeczką bramki gości. Zdobyty gol mobilizuje miejscowych do szybszej gry. Goście grają z kontry i scenariusz podobny do ostatniego meczu seniorów Startu Nidzica. Gospodarze atakują, a gole z kontry zdobywają goście.

Po następnej z kontr napastnik gości Daniel Jankowski fauluje obrońcę Startu Nidzica. Faul na tyle brzydki, że zawodnik gości otrzymuje czerwoną kartkę, a za chwilę również i poszkodowany obrońca gospodarzy też został ukarany czerwonym kartonikiem i obydwaj zawodnicy opuścili plac gry.

Wydawać by się mogło, że nidziczanie dochodzą gości, niestety, kolejna kontra działdowian i w 80 min. Norbert Rurka zdobywa trzeciego gola dla swego zespołu. Bramkarz gospodarzy Bartek Piotrkowski nie potrzebnie wychodził z bramki, gdyż zawodnik z Działdowa mający na plecach trzech nidzickich obrońców przelobował golkipera gospodarzy.

Start Nidzica nie poddaje się i dalej walczy, efektem rajd lewą stroną Kamila Michalskiego i kolejny faul działdowian, tym razem w polu karnym i arbiter wskazuje na jedenastkę. Rzut karny pewnie wykonał Kamil Kowalik i ustalił końcowy wynik na 2:3.

- Graliśmy dość ostro, na pograniczu faul. Dostaliśmy 6 żółtych kartek i 1 czerwoną. Nie komentuję decyzji sędziego, chcę powiedzieć, że sędziowie byli dzisiaj słabi w obie strony. Te dwie czerwone kartki w ogóle niezasłużone, ani dla mojego napastnika, ani dla obrońcy gospodarzy. Jeżeli już to za takie zagrania są żółte kartki. W pierwszej połowie moja drużyna grała wyżej, lepiej niż Start Nidzica. W drugiej połowie po utracie gola Start Nidzica grał, a my aby z kontry i z tych kontr strzeliliśmy bramki - powiedział tuż po zakończonym spotkaniu trener Startu Działdowo Seweryn Ciepliński.

Start Nidzica: Piotrkowski - Dąbrowski - Olszewski - Boczkowski - Krystkiewicz - Morzyc - Pawęcki - Rzepczyński - (Łukaszewicz) - Kowalik - Michalski - Jabłoński