Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Laureaci i finaliści przedmiotowych konkursów wojewódzkich

2013-05-17 17:10:27 (ost. akt: 2013-05-17 14:23:05)

Autor zdjęcia: Archiwum

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Najbardziej cieszą te, które wiążą się z sukcesami naszych uczniów.

Rokrocznie biorą oni udział w różnorodnych sprawdzianach wiedzy i umiejętności. Dzięki wytężonej pracy kilkoro uczniów uzyskało w tym roku szkolnym tytuły laureatów i finalistów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty.


Laureatami zostali:
Paulina Rydkodym (kl. III b) – język polski (nauczyciel prowadzący Katarzyna Rydkodym)
Patryk Szymański (kl. III a) – język angielski (nauczyciel Michał Sawicki)
Wiktor Modzelewski (kl. VI b) – historia (nauczyciel Małgorzata Brzozowska)

Uczniowie ci byli zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego bądź sprawdzianu, z maksymalnym wynikiem. Takie prawo wywalczył też sobie już w ubiegłym roku szkolnym Milan Ścislewski (kl. III a) – laureat z fizyki (nauczyciel Anna Sędłak)

Finalistami konkursów zostali:
Konrad Wasiak (kl. III b) – fizyka (nauczyciel Anna Sędłak)
Klaudia Dankowska ( VI b) – przyroda (nauczyciel Elżbieta Orłowska-Ciszek)

Po kolejne laury sięgnęli:

Agnieszka Grochowska (kl. I b) – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Drapieżne oblicze ziemi” – (nauczyciel Dorota Taratycka)
Katarzyna Pianka (kl. I c) – II miejsce w etapie centralnym konkursu wiedzy o Zakonie Krzyżackim w Prusach (nauczyciel Małgorzata Brzozowska)
Justyna Tyburska (VI c) – II miejsce w kategorii poezji w Ogólnopolskim Konkursie ‘’Moje miasto i mój region za 100 lat’’ (nauczyciel Anna Czarzasta)

Sukcesy uczniów cieszą nas bardzo. Niewątpliwie mogli je osiągać dzięki swojej ciężkiej pracy, ale też ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy potrafili dostrzec talent, umiejętnie poprowadzić i rozwinąć drzemiące w dzieciach umiejętności. Osiągnięcia podopiecznych są najcenniejszą dla pedagogów nagrodą za pracę dydaktyczną.
Rok szkolny jeszcze trwa, nasi uczniowie biorą udział w kolejnych konkursach i sprawdzianach wiedzy, mamy więc nadzieję, że lista uczniów Jedynki, którzy sięgają po najwyższe laury, nie jest jeszcze zamknięta.

Beata A. DąbrowskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages