Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Juniorzy starsi Startu pokonali Płomień Ełk

2013-05-25 16:00:19 (ost. akt: 2013-05-25 21:45:55)

W sobotę (25 maja) w meczu 25 kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych Start Nidzica pokonał Płomień Ełk 1:0

Juniorzy Starsi Startu Nidzica odnieśli w spotkaniu z ełckim Płomieniem długo oczekiwane zwycięstwo. W poprzednich spotkaniach młodym zawodnikom Startu brakowało szczęścia, skuteczności. Dzisiaj z silniejszym przeciwnikiem gospodarze pokazali dobrą piłkę.

Pierwsza połowa nie stała na rewelacyjnym poziomie. Ciągle padający deszcz utrudniał grę jednej i drugiej drużynie. Akcje ofensywne kończyły się głównie na przedpolach rywali. Trudno i ciężko grało się w takich warunkach zawodnikom Startu i Płomienia.

w 27 min. padł jedyny gol w tym spotkaniu. Na własnej połowie sfaulowany został prawoskrzydłowy Startu Kacper Morzyc. Ten stały fragment gry wykonywał Wojtek Boczkowski. Posłana przez niego wysoko na pole karne gości piłka odbiła się tuż przed bramkarzem gości, dostała dodatkowego poślizgu na mokrej murawie i przelobowała bramkarza gości wpadając do siatki.

Gospodarze mimo wyrównanej gry schodzili na przerwę do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W II połowie Płomień nieco podkręca akcje. Częściej przebywa na połowie gospodarzy, dążą do zmiany rezultatu. Po kilkunastu minutach gra ponownie wyrównuje się. W 67 min. goście mogli doprowadzić do remisu, lecz napastnik Płomienia wychodzący na czystą pozycją nie zdołał pokonać nidzickiego bramkarza Bartka Piotrkowskiego.

Zawodnicy obydwóch drużyn mieli jeszcze swoje szanse na zmianę wyniku, który do końca spotkania nie uległ on już zmianie. Gospodarze wygrali dzisiejsze spotkanie, byli zespołem ambitniejszym i na te jednobramkowe zwycięstwo zasłużyli sobie.

Start Nidzica - Płomień Ełk 1:0 (1:0)
1:0 Boczkowski (27')

Start Nidzica: Piotrkowski - Dąbrowski - Olszewski - Boczkowski - Krystkiewicz - Morzyc - Rzepczyński - Pawęcki - Moszczyński - Michalski - Kowalik oraz Karkoura, Kowalski, Jabłoński