Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Dobry remis Startu z Mamrami w Giżycku

2013-05-25 20:43:57 (ost. akt: 2013-05-25 21:24:42)

Dziś (25 maja) w meczu 26 kolejki piłkarskiej IV ligi Start Nidzica zremisował 2:2 na wyjeździe z Mamrami Giżycko

Mamry Giżycko to ligowy sąsiad w tabeli nidzickiego Startu. Mecz z kategorii za 6 punktów zakończył się remisem. Przed meczem trener Startu Sylwester Czereszewski obstawiał remis w tym spotkaniu i słowa trenera spełniły się.

W pierwszych minutach dzisiejszego spotkania mogło być pięknie, lecz niestety nie było. Kuba Rogowski, stały egzekutor rzutów karnych tym razem w 5 min. nie wykorzystał jedenastki dla naszego zespołu.

Co nie udało się gościom z Nidzicy udało się gospodarzom z Giżycka, którzy w krótkim odstępie czasu zdobywają dwa gole. Piłkarze z Giżycka w pierwszej połowie mieli więcej z gry, byli dokładniejsi, szybciej organizowali akcje ofensywne. Pięknym uderzeniem na długi słupek po rzucie rożnym popisuje się Kuba Stasiukiewicz ze Startu Nidzica i gospodarze schodzą na przerwę do szatni tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie Start podkręca tempo, przeważa w tym meczu, lecz gol chociażby wyrównujący nie pada. Raz poprzeczka, a raz minimalnie niecelny strzał Mateusza Szczypińskiego ratują gospodarzy przed utratą gola.

W doliczonym czasie gry strzelec pierwszego gola dla Startu Nidzica Kuba Stasiukiewicz popisuje się ładnym uderzeniem z 20 m. doprowadzając tym samym do remisu 2:2 w tym spotkaniu.

Myślę, że dzisiejszy remis w Giżycku jest dobrym wynikiem, który odzwierciedlał przebieg wydarzeń na boisku. W pierwszej połowie gospodarze nieco przeważali, w drugiej połowie natomiast my. Mogliśmy nawet przy odrobinie szczęścia wygrać te spotkanie, lecz nie udało się, ale tak jak mówię uważam że dzisiejszy remis jest dobrym wynikiem - powiedział po zakończonym spotkaniu trener Startu Nidzica Sylwester Czereszewski