środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Gorąca zabawa w upalny dzień w Bolejnach

2013-06-23 10:25:15 (ost. akt: 2013-06-23 12:27:38)

Autor zdjęcia: Joel Kalwa

Konkursy, obrzędy świętojańskie, puszczanie wianków na wodzie, degustacja słowiańskich potraw i zabawa taneczna — to atrakcje tegorocznego festynu, który odbył się 22 czerwca w Bolejnach.


Organizatorzy zapewnili uczestnikom festynu wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym. Ich zadaniem było namalowanie przyjaciela - zwierzaka. Pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymały: Katarzyna za portret kota, Alicja za tygryska i Natalia za psa w łatki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały drobne upominki i dyplomy.

Dorośli nie bardzo chcieli brać udziału w konkursach, ale chętnie degustowali potrawy słowiańskie przygotowane przez mieszkanki Bolejn, członkinie Rady Sołeckiej, członków Stowarzyszenia OCAL oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wietrzychowa. Bardzo smakowały kapusta z grochem, smalec domowy, baba mazurska, żurek, kasza jaglana ze skwarkami.

Najważniejszym punktem festynu były obrzędy świętojańskie. Barwny korowód z pochodniami wyruszył z placu przy świetlicy nad jezioro, gdzie dzieci przedstawiły w inscenizacji obrzędy sobótkowe, a chór działający przy MOPS w Nidzicy śpiewał obrzędowe pieśni.

Potem odbył się konkurs na najładniejszy wieniec i bukiet świętojański. Jury pierwszą nagrodę za wieniec przyznało Andżelice Kaliszak i Patrykowi Zakrzewskiemu, a za wiązankę Julii Kordowskiej.

Następnie panny wrzuciły do jeziora wieńce, które popłynęły chyba aż do morza. Na tym jednak uroczystości nad jeziorem nie zakończyły się.

Mieszkańcy mieli okazję poznać legendę o swojej miejscowości, którą napisał Erazm Domański, a przeczytał Ryszard Bandycki. To legenda o tajemniczym bursztynowym Rogu Prusów, który do tej pory jest gdzieś ukryty we wsi Bolejny. Może kiedyś ktoś go znajdzie i będzie bogaty i szczęśliwy.

Festyn zakończył się zabawą taneczną przy muzyce zespołu Camerton.

Organizatorzy: LOT, sołectwo Bolejny oraz współorganizatorzy : gmina Nidzica, NOK, MOPS, OCAL, KGW Wietrzychowo dziękują sponsorom.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec do turysta #1135083 | 178.56.*.* 5 lip 2013 23:02

  z pośród wszystkich Nocy Świętojańskich, ta była najlepsza!! Jeśli Ci się nie podobało to następnym razem nie bierz udziału... Atrakcji było wystarczająco dużo ;) Pozdrawiam!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. turysta #1128182 | 77.253.*.* 28 cze 2013 14:40

  w zeszłym roku było lepiej, więcej atrakcji było. przyjechało oriflame. świadków jehowy tylko brakowało jeszcze

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. qwe #1124665 | 46.77.*.* 25 cze 2013 15:56

  W Bolejnach była przecudowna zabawa, dużo wspaniałych ludzi. Wszystko było bardzo dobrze przygotowane, wielkie dzięki za miłe spędzenie czasu. ;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages