Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sierpniowe granie nad Omulewem

2013-08-20 15:46:49 (ost. akt: 2013-08-20 15:54:59)

W Jabłonce odbył się festyn “Sierpniowe granie nad Omulewem”. Na gości bawiących się na imprezie czekało wiele atrakcji.


 Tradycyjnie głównym punktem programu był konkurs “Dary lasu i jeziora na talerzu”, gdzie uczestnicy zmierzyli się w kulinarnych potyczkach. Komisja oceniająca potrawy miała duży kłopot, żeby wybrać najlepsze.

I miejsce w kategorii potrawy różne zdobyła Krystyna Danieluk za szczupaka faszerowanego, w deserach zwyciężyła Alicja Olszowy za rurki z jagodami, a w kategorii przetwory – Mirosława Kozuba za nalewkę z dzikich jabłek.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i niejedna restauracja nie powstydziłaby się takich kucharzy.


Przygotowano też inne atrakcje. Witold Tarkowski zachęcał do potyczek siłowych dorosłych, a dzieci miały przygotowane konkurencje rzutu woreczkiem, hokeja na trawie i inne.


Niespodzianką tegorocznego festynu był pokaz tańca z wężami. Każdy, kto się odważył, miał okazję dotknąć prawdziwego węża i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


Impreza trwała do późnego wieczora przy muzyce na żywo. Żal tylko, że się skończyło.


Festyn dofinansowany był ze środków programu “Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Nidzicki Fundusz Lokalny, ze środków Starostwa Powiatowego w Nidzicy oraz Fundusz Sołecki.Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy dodatkowo wsparli organizację imprezy finansowo i rzeczowo.Jolanta Ziemska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. o; #1176491 | 31.174.*.* 20 sie 2013 19:57

  Można się dobrze bawić bez rycerzy, walki na miecze i turnieju łuczniczego ?? dyrektor dalej twierdzi, że nie można ;-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do gościa poniżej #1176412 | 88.156.*.* 20 sie 2013 18:44

  Co za oszołom pisze poniżej, chłopie czas już zmienić dilera.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. więcej rozumu #1176409 | 83.9.*.* 20 sie 2013 18:42

   "Będziemy starali się wpłynąć zarówno na policję jak i prokuraturę i, w ramach naszych możliwości, na sądy, aby przede wszystkim surowo i możliwie natychmiast karać tych, którzy używają przemocy" - powiedział dziś Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, odnosząc się do niedzielnej bójki na plaży w Gdyni. Nawet w PRL komuniści udawali, że sądy są niezawisłe, a prokuratura niezależna w swoim działaniu. Donald Tusk i partia rządząca najwyraźniej nie potrzebuje już takich pozorów. Premier otwarcie przyznał dziś, że będzie próbował wpływać na policję, prokuraturę i sądy, by te surowo karały "pseudokibiców". Przypomnijmy, co na ten temat mówi Konstytucja RP: Art. 173. Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz. Art. 178. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom. Oznacza to, że premier wprost zapowiedział, że będzie łamał ustawę zasadniczą. Na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się także od Donalda Tuska, że rząd przygotowuje brutalną rozprawę z kibicami. Bo właśnie słowa "brutalny" użył premier - i to w czasie, gdy po interwencjach policjantów giną ludzie, jak ostatnio w Gdańsku. Jak powiedział premier, "na stadionach trzeba walczyć metodami skutecznymi, co czasami oznacza metody brutalne". "Kiedy policja używa metod twardych, czyli przymusu bezpośredniego, powinno to być także chronione w oczach opinii publicznej i akceptowane wtedy, kiedy jest to niezbędne” – dodał. Tusk ogłosił również, że zwróci się do mediów i polityków o wsparcie dla tworzenia "atmosfery akceptacji dla działań policji także wtedy, kiedy te działania będą bardzo zdecydowane i brutalne". "My i tak będziemy to robić, ale będziemy skuteczniejsi, jeśli uzyskamy pomoc od mediów i innych instytucji” – podkreślił Tusk.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. proszę o zapoznanie się #1176358 | 83.9.*.* 20 sie 2013 17:52

   Wątpię, że jest ktoś kto jeszcze nie wie co zaszło wczoraj na plaży w Gdyni. Od praktycznie wczorajszego wieczora, media bombardują odbiorców co raz to nowymi faktami z wczorajszego zajścia w Trójmieście. I nie byłoby w tym nic dziwnego i nawet nie podejmowałbym tematu, gdyby nie wypowiedzi i zachowania pewnych ludzi. Po raz kolejny media głównego nurtu najpierw informują, a następnie weryfikują informacje, a co po niektórzy politycy zaprzeczają rzeczywistości mimo niezbitych dowodów. I tak od wczoraj mogliśmy dowiedzieć się, jak to bez powodu kibic Ruchu Chorzów nie mając co robić przed meczem zaatakowali marynarzy z Meksyku i to w przytłaczającej liczbie ponad 100 osób. Dowiedzieliśmy się także, że kibice demoralizowali innych użytkowników plaży miejskiej, bo pili alkohol. Doszły do nas także słuchy, jakoby jeden z kibiców zaatakował Meksykanina nożem. Na szczęście żyjemy w takich czasach, że monitoring jest praktycznie co kilkadziesiąt metrów i są jeszcze ludzie, którzy są prawdomówni i nie boją się powiedzieć, jak wyglądała w tamtych godzinach rzeczywistość. To, że bójka miała miejsce nie ulega wątpliwości. Ale czy ktoś zastanowił się dlaczego to zdarzenie miało miejsce? Bójkę sprowokowali…marynarze z Meksyku, a nie kibice Ruchu. Grupa cudzoziemców myśląc, że im wszystko wolno, zaczęła dość arogancko i ordynarnie zachowywać się wobec Polek. Na szczęście po raz kolejny kibice stanęli na wysokości zadania i w dość stanowczy sposób pokazali, że Polska, to nie Meksyk, i w Polsce nie można odnosić się w taki sposób do płci przeciwnej. Ach, ci źli kibice, pili alkohol na plaży! Rozumiem, że te puszki i butelki, które są zbierane z polskich plaż każdego wieczora przynoszą krasnoludki? Podobno Ślązacy używali niebezpiecznych narzędzi. Prawda wygląda „troszeczkę” inaczej. W bójce ranny został kibic Ruchu Chorzów. Trafił z ranami szarpanymi na brzuchu dlatego, że Meksykanin zaatakował go rozbitą butelką. Nie mam pojęcia skąd w relacjach znalazła się wzmianka o tym, jak to ponad 100 kibiców brało udział w zajściu. Na monitoringu miejskim doskonale widać, że kibiców Ruchu w tym zdarzeniu brało udział około 30-40 osób. Podobna ilość po stronie marynarzy z Meksyku. Z amatorskich nagrań widać wyraźnie, jak Meksykanie próbują wejść do radiowozu i odbić z rąk policji swoich kolegów z załogi.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. proszę o zapoznanie się #1176357 | 83.9.*.* 20 sie 2013 17:51

   A teraz przyjrzyjmy się wypowiedziom. Po godzinie 13 odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta miasta Gdyni i kapitana statku. Niestety, to co usłyszałem z ust ana prezydenta jest powodem do wstydu. Wojciech Szczurek… PRZEPRASZA marynarzy! Za co on przeprasza?! Za to, że polskie dziewczyny mają swoją godność i nie chciały oddać się Meksykanom? Opowiadał, jak to wybrał się do szpitala i złożył wyrazy współczucia marynarzom! Ciekaw jestem czego można im współczuć?! Może tego, że nie mogli bezkarnie zaczepiać polskich kobiet?! Po „kajaniu się” prezydenta, głos zabrał kapitan. Zapytany o to co ma do powiedzenia na ten temat, odpowiedział, że marynarz jest dyplomatą i daję sobie uciąć rękę, że jego podwładni zachowywali się kulturalnie i są dżentelmenami. No cóż, jeżeli mamy wierzyć słowom kapitana, wychodzi na to, że zdjęcia z monitoringu są sfałszowane, a relacje świadków fałszywe. Przysłowiową „wisienką na torcie” była konferencja prasowa z udziałem ministra spraw wewnętrznych. Na początek stwierdził, że jest to niedopuszczalne, aby kibice przebywali wśród (jak to nazwał minister) normalnych ludzi. Rozumiem, że kibice są nienormalni, że są to zwierzęta, albo ludzie niższej kategorii?! Panie Bartłomieju, konstytucja mówi jasno, że każdy obywatel RP jest równy, a poruszanie się po terytorium kraju swobodne! Oczywiście wspomniał też, że Ci ludzie są zdziczali i powinni zostać poddawani resocjalizacji, nawet siłą! Z tego co się orientuję obrażanie kogoś jest karalne. Panie Bartłomieju, nie ładnie, oj, nieładnie…Cóż, według ministra ten kto staję w obronie niewinnych i słabszych jest dziczą i powinno się takie osoby odizolować od społeczeństwa. Zaskakujące w tym wszystkim jest to, że mimo niezbitych dowodów na to, że Meksykanie byli prowokatorami , nikt nie ośmielił się ich potępić. Ba! Zostali przeproszeni, a cała wina po raz kolejny spłynęła na kibiców. Czekam z niecierpliwością na to kto przeprosi kibiców za dezinformacje. Obawiam się niestety, że to jest marzenie ściętej głowy. Jednocześnie chciałbym pogratulować i podziękować kibicom Ruchu Chorzów, za to, że nie zwracając uwagi na konsekwencje stanęli w obronie Polek i wszystkich tych, którzy czuli się zagrożeni przebywając w otoczeniu marynarzy. Kibicom po raz kolejny należy się medal, a nie nagonka!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages