Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Gmina Nidzica na V Forum Rynków Bałtyckich i Wschodnich

2013-10-07 18:51:56 (ost. akt: 2013-10-07 18:59:07)

Autor zdjęcia: Ewa LubińskaNiemal dwieście osób, w tym około stu przedstawicieli firm, wzięło udział w dwudniowym Forum Rynków Bałtyckich i Wschodnich, które odbyło się w czwartek i piątek w Lidzbarku Warmińskim. Stoisko na forum miała też gmina Nidzica.Forum odbyło się już po raz piąty. W tym roku jednym z ważniejszych punktów programu były spotkania Bussines to Businnes. Przedsiębiorcy trzech branży: spożywczej, drewno-meblarskiej i budowlanej z wyłączeniem stolarki otworowej z naszego regionu spotkali się z zagranicznymi potencjalnymi kontrahentami między innymi z Rosji, Litwy i Łotwy.


Odbyły się też spotkania stolikowe (sesja Public to Business), podczas których inwestorzy mogli porozmawiać z przedstawicielami samorządów.
Goście zagraniczni odbyli w ramach forum wizyty w trzech firmach. Odwiedzili Polmlek w Lidzbarku Warmińskim, Mazanek w Dobrym Mieście i WM Glass w Bartoszycach.
Przedsiębiorcy i samorządowcy mogli też wziąć udział w dwóch warsztatach - "Bezpieczeństwo żywności w polityce Unii Europejskiej" i "Gospodarka niskoemisyjna".


— Forum Rynków Bałtyckich i Wschodnich to duże wydarzenie w naszym regionie - powiedział marszałek województwa Jacek Protas. - Cieszę się bardzo, że tak wielu przedsiębiorców, dyplomatów, przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej przyjechało do Lidzbarka Warmińskiego, żeby zacieśnić współpracę gospodarczą między przedsiębiorcami z naszego regionu a przedsiębiorcami nadbałtyckich państw wschodnich.


Warmia i Mazury stają się ważnym miejscem na polu gospodarczej współpracy transgranicznej, obejmującej przepływ kapitału, technologii i wykwalifikowanych zasobów ludzkich.


Forum zakończyła konferencja, podczas której poruszano między innymi temat partnerstwa i współpracy gospodarczej - Europa 2020.


Ewa Lubińska
Gazeta Lidzbarska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ED #1213451 | 88.156.*.* 7 paź 2013 20:20

  Forsę wydali, pojedli, popili.... gó...o załatwili. Jak zawsze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. *** #1213394 | 178.235.*.* 7 paź 2013 19:04

  co na tym stoisku gmina miała i co oferowała, bezrobocie dziurawe ulice przejazdy i chodniki, rudery budynków ? czy wspaniała oswiate.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages