Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Śniadanie daje moc

2013-11-18 11:11:58 (ost. akt: 2013-11-19 11:44:22)

Autor zdjęcia: szkoły

Uczniowie oddziału przedszkolnego 0c nidzickiej Jedynki, ze swoimi rodzicami oraz wychowawczynią Moniką Pińczewską- Czepło przyłączyli się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ŚNIADANIE DAJE MOC” i zorganizowali zdrowe śniadanie, na które zaprosili dyrekcję szkoły i nauczycieli.

Celem programu jest:
— zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywia i roli śniadania w diecie dziecka,
— przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce- poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia,
— edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Wcześniej dzieci przeszły cykl zajęć, według scenariuszy zaproponowanych przez autorów programu, nt. zdrowego żywienia. W dniu magicznego ŚNIDANIA maluchy miały okazję podzielić się swoją wiedzą z dorosłymi. Na śniadanie przygotowywali sobie, rodzicom i nauczycielom wesołe kanapki z oczami, uśmiechem, noskiem. Okazało się, że smacznie nie znaczy nudno! Niektórzy po raz pierwszy spróbowali nowych smaków. Ten jeden poranek zastąpi całe mnóstwo teoretycznych zajęć edukacyjnych. Zgodnie z zasadą „dotknę, spróbuję, zapamiętam” dzieciom na długo zapisze się w pamięci ważna rola śniadania. Obecność dorosłych, rodziców i nauczycieli na szkolnym śniadaniu była dla maluchów prawdziwą przyjemnością.

Szkolna stołówka w piątkowy poranek zamieniła się w kolorowe, śniadaniowe królestwo.
Monika Pińczewska- Czepło
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages