środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Strażacy propagują Karty Ratownicze

2014-02-25 15:16:27 (ost. akt: 2014-02-25 15:22:08)

Autor zdjęcia: Kamila Oczkowicz

Komendant Główny PSP podpisał list intencyjny dotyczący podjęcia współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Związkiem Dealerów Samochodowych w celu zwiększenia skuteczności prowadzonych działań ratowniczych.

Podstawowym celem akcji jest ułatwienie działań zespołów ratowniczych, poprawa bezpieczeństwa ofiar wypadków drogowych podczas pracy zespołów ratowniczych i wyposażenie jak największej ilości pojazdów w Polsce w karty ratownicze i nalepki.

KARTA RATOWNICZA to kartka w formacie A4 przedstawiająca schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami: umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów.

Jest przygotowana przez producenta i jest stosowana w krajach "Unii".

Jest duża różnorodność typów pojazdów oraz zastosowań, dlatego właściwe rozpoznanie tych informacji możliwe jest właśnie dzięki tej karcie i ułatwia (przyspiesza działanie służb ratowniczych). A jak wiemy czas odgrywa nieraz kluczową rolę w ratowaniu życia.

Stacje dealerskie będą wyposażać chętnych właścicieli pojazdów w Kartę odpowiednią dla danej marki i modelu oraz w nalepkę informacyjną.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tak się kręci lody ! #1334840 | 88.156.*.* 25 lut 2014 19:11

  Spocznij !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kierowca #1334683 | 83.9.*.* 25 lut 2014 17:21

  wszystko fajnie tylko od kogo można pobrać naklejki na szybę ciekawa akcja tylko organizatorzy nie opanowali akcji bo nigdzie nie można otrzymać tych naklejek bo karty ratownika to producenci się wywiązali bo można jej bez żadnego problemu pobrać!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages