Porażka Startu Nidzica z Drwęcą Nowe Miasto

2014-04-19 12:56:51(ost. akt: 2014-04-24 22:35:07)

W piątek (18 kwietnia) w meczu 20 kolejki piłkarskiej IV ligi Start Nidzica wysoko przegrał na wyjeździe z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 0:5 (0:0)
Przed meczem wiadomo było że zespół Startu Nidzica czeka ciężkie spotkanie na wyjeździe z Drwęcą Nowe Miasto.

Gospodarze mimo iż do potentatów ligowych nie należą zawsze byli groźnym rywalem dla naszych piłkarzy. Pierwsza połowa spotkania to wyrównane widowisko. Gospodarze stwarzali więcej groźniejszych sytuacji podbramkowych. Start grał mądrze w obronie i kontrolował grę.

Dobry mecz rozegrał bramkarz Startu Damian Dąbrowski. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Po zmianie stron zaczęły padać gole w tym spotkaniu, lecz niestety wszystkie dla gospodarzy z Nowego Miasta.

W 56 min. zawodnik gospodarzy Valentin Dah odpycha w polu karnym Startu Pawła Napiórkowskiego i podaje piłkę do Błażeja Tusznia, a ten zdobywa pierwszego gola dla swego zespołu.

Kolejne gole padły w samej końcówce meczu. W zespole gospodarzy na boisko wszedł bramkostrzelny Grzegorz Bała. To ten zawodnik siał najwięcej zamętu wśród defensywy nidzickiego Startu. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu pierwszą swoją bramkę po zagraniu ręką zdobywa wspomniany Grzegorz Bała.

Start rozkleił się po stracie drugiego gola i gospodarze w doliczonym już czasie strzelili kolejne.

Start Nidzica mimo wysokiej porażki, zwłaszcza w pierwszej połowie rozegrał niezłe spotkanie. Najbliższy mecz nasz zespół rozegra na własnym stadionie 27 kwietnia przeciwko Olimpii Olsztynek.