Tancerze z całej Polski walczyli o Puchar Warmii i Mazur
2014-04-27 15:58:36(ost. akt: 2014-04-27 16:06:50)
26 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy odbył się turniej tańca o Puchar Warmii i Mazur.
Zawody były eliminacjami do Mistrzostw Polski w tańcu sportowym. W imprezie udział wzięło 200 zawodników m.in. z Warszawy, Gdańska, Łodzi, Radzymina, Piaseczna, Opalenicy i Nidzicy.
Tancerze prezentowali się w pięciu kategoriach tanecznych: disco dance, disco freestyle, hip hop, dance show i fantasy, w czterech kategoriach wiekowych: młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy.
Swoje umiejętności przedstawiali solo, w duecie, mini formacjach i formacjach.
Zawodników oceniała komisja sędziowska w składzie: Anna Gołębiewska z Gdańska, Agnieszka Bertman z Warszawy, Andrzej Grażul – Bartoszyce, Jarosław Klimek z Warszawy i Bartosz Kwiatkowski z Łodzi.
Sędzią komisarzem był Ryszard Nowogórski z Warszawy, sędzią skrutinerem był Piotr Maślankiewicz z Łodzi.
Nad przebiegiem imprezy czuwali pracownicy NOK, prowadzący imprezę Rafał Ziółkowski oraz obsługa techniczna Oskar Łomecki, Paweł Przybysz i Beata Moszczyńska.
Tancerze nidzickiego Tanu pięć razy stawali na najwyższym podium:
• Jakub Gręda Hip Hop solo młodzieżowcy
• Monika Kowalska Disco Freestyle solo młodzieżowcy
• Klaudia Zagóra i Monika Kowalska Hip Hop duety młodzieżowcy
• Mini formacja Disco Dance młodzicy w składzie: Maja Brzozowska, Kinga Pilarczyk i Mateusz Lachtara
• Formacja Hip Hop juniorzy w składzie: Natalia Cywińska, Kasia Garbino, Dominika Zalewska, Ada Rybicka, Zuzia Kuriata, Julia Neuman, Kinga Gołębiewska, Aleksandra Jakuta i Alicja Tartas.
• Jakub Gręda Hip Hop solo młodzieżowcy
• Monika Kowalska Disco Freestyle solo młodzieżowcy
• Klaudia Zagóra i Monika Kowalska Hip Hop duety młodzieżowcy
• Mini formacja Disco Dance młodzicy w składzie: Maja Brzozowska, Kinga Pilarczyk i Mateusz Lachtara
• Formacja Hip Hop juniorzy w składzie: Natalia Cywińska, Kasia Garbino, Dominika Zalewska, Ada Rybicka, Zuzia Kuriata, Julia Neuman, Kinga Gołębiewska, Aleksandra Jakuta i Alicja Tartas.
W finałach znaleźli się:
• Klaudia Zagóra II miejsce Hip Hop solo młodzieżowcy
• Maja Brzozowska i Mateusz Lachtara II m. Disco Dance duety młodzicy
• Kinga Gnidzińska V m. Disco Dance i V m. Disco Freestyle solo młodzicy.
• Klaudia Zagóra II miejsce Hip Hop solo młodzieżowcy
• Maja Brzozowska i Mateusz Lachtara II m. Disco Dance duety młodzicy
• Kinga Gnidzińska V m. Disco Dance i V m. Disco Freestyle solo młodzicy.
Organizatorami imprezy byli: Nidzicki Ośrodek Kultury, Zespół Obsługi Oświaty I Sportu I Klub Sportowy “TAN” Nidzica.
Zarząd Klubu „TAN” serdecznie dziękuje pracownikom NOK i ZOOiS za profesjonalną pomoc przy organizacji imprezy. Dziękuje tancerzom za wyniki sportowe, rodzicom za pomoc przy organizacji turnieju oraz wszystkim kibicom za wsparcie.
Rafał Ziółkowski
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez