Trudna sytuacja nidzickich koszykarek

2014-05-10 20:00:18(ost. akt: 2014-05-10 21:44:01)

W odbywających się w Krakowie półfinałowych meczach koszykarek U-16 reprezentantki UKS Dwójki Nidzica doznały drugiej porażki
W trudnej sytuacji na wyjście z grupy półfinałowej znalazły się nasze zawodniczki. Dzisiaj podopieczne Stanisława Kozińskiego doznały drugiej porażki tym razem z JAS-FBG Sosnowiec 47:69 (10:18, 15:15, 11:25, 11:11)

Zespół z Sosnowca to trudniejszy rywal niż Widzew Łódź. Już do przerwy zawodniczki z Sosnowca wypracowały sobie kilku punktową przewagę, którą powiększyły w trzeciej kwarcie. Najwięcej punktów dla nidziczanek zdobyły: Ola Mońko, Kamila Płatek i Magda Autuch.

Dzisiejszą porażką nasz zespół bardzo sobie skomplikował sytuację na awans z tej grupy.

Teoretycznie jest jeszcze znikoma szansa. Gospodynie turnieju Wisła Kraków musiałyby pokonać w dzisiejszym wieczornym spotkaniu Widzew Łódź, a w jutrzejszych spotkaniach nasze zawodniczki wygrać z Wisłą Kraków i lider dotychczasowy JAS-FBG Sosnowiec wygrać z Widzewm Łódź

Będzie ciężko, lecz nie niemożliwe do zrealizowania.

Z ostatniej chwili:
W drugim sobotnim spotkaniu Wisła Kraków pokonała Widzew Łódź 55:49 i o wszystkim zadecydują niedzielne spotkania

żródło: PZKOSZ