Koszykarki nidzickiej Dwójki nie awansowały do Finałów Mistrzostw Polski U-16

2014-05-11 18:20:20(ost. akt: 2014-05-11 18:36:05)

W dniach 9-11 maja w Krakowie rozgrywany był półfinałowy turniej kadetek U-16.
Nidzickie koszykarki nie powtórzą sukcesu z ubiegłego roku. W zakończonym dzisiaj w Krakowie półfinałowym turnieju nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce i nie awansowały do finałów Mistrzostw Polski.

Do silnej grupy półfinałowej trafiły nidzickie koszykarki które swoje mecze rozgrywały w Krakowie. W piątkowym spotkaniu uległy Widzewowi Łódź 54:63, w sobotę z JAS-FBG Sosnowiec 47:69 a dzisiaj w niedzielę pokonały gospodynie turnieju Wisłę Kraków 82:73 (14:19, 23:15, 18:17, 27:22) i przy niespodziewanej porażce faworyta grupy zespołu z Sosnowca z Widzewem Łódź zajęły 3 miejsce i nie uzyskały prawa gry w Finale Mistrzostw Polski.

W niedzielnym spotkaniu z Wisłą Kraków najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły Zuzanny Kaniecka i Muzyczuk. Mimo, iż nie zobaczymy naszych zawodniczek w Finałach Mistrzostw Polski i tak temu zespołowi i trenerowi Stanisławowi Kozińskiego należą się ogromne brawa za emocje i duch sportowej walki który zawsze towarzyszy tej drużynie.