Sreberka z Trójki

2014-05-19 18:11:15(ost. akt: 2014-05-19 14:38:09)

Autor zdjęcia: UKS TRÓJKA NIDZICA

KOSZYKÓWKA. W Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodziczek. Koszykarki z nidzickiej Trójki wywalczyły srebro.
W turnieju wzięło udział 6 zespołów: KKS Olsztyn, UKS Trójka Nidzica, UKS Sokół Działdowo ,UKS Nenufar 5 Ełk, UKS Trójka Ełk oraz UKS Jar-Truso Elbląg. Mecze rozgrywano w dwóch grupach.

Zawodniczki UKS Trójka po porażce z KKS Olsztyn 49-55 i pokonaniu zespołu UKS Nenufar 61-44 zajęły drugie miejsce w swojej grupie. W półfinale rozegrały zwycięskie spotkanie z drużyną z Elbląga 37-23.

W finale walczyły ponownie z zespołem z Olsztyna Po czteropunktowej porażce zajęły II miejsce.
Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom. Dziewczęta zostały nagrodzone medalami. Najlepszą zawodniczką zespołu została Dominika Żądłowska. W najlepszej piątce turnieju znalazła się Laura Owsianka.

Podczas Mistrzostw Województwa dokonano wyboru zawodniczek do kadry wojewódzkiej. Z UKS Trójka powołania otrzymały: Chmielewska Julia, Owsianka Laura, Zalewska Monika. Dorota Malinowska