Wygrali w Derbach i walczą o awans

2014-05-31 16:24:39(ost. akt: 2014-05-31 23:51:34)

W sobotę (31 maja) w derbowym meczu Juniorów Młodszych Start Nidzica wygrał na wyjeździe w Kucach z miejscowym Orłem Janowiec Kościelny 3:1 (2:0)
Juniorzy Młodsi Startu w rozgrywkach gr.4 walczą o awans do Ligi Wojewódzkiej. Po rundzie jesiennej nasz zespół przewodził w ligowej tabeli, lecz początek rundy wiosennej i dwie porażki z rzędu zepchnęły nasz zespół na dalszą pozycję.

Ambitny zespół podopiecznych Marcina Kosobuckiego nie pasuje i walczy o ponowny powrót na fotel lidera dający w końcowym rozrachunku awans do wyższej ligi. Juniorzy Młodsi Startu przed dzisiejszym derbowym pojedynkiem z Orłem Janowiec mieli 3 pkt. straty do zespołu z Rybna, lecz zespół ten będzie miał pauzę jednej kolejki oraz 1 punkt tracili do Iskry Narzym i Polonii Iłowo. Ten ostatni zespół też jedną kolejkę będzie pauzował.

W czubie tabeli zrobił się ścisk, awans każdego z w/w zespołów jest jeszcze możliwy. Dzisiejszy mecz w Kucach Start Nidzica nie mógł sobie pozwolić na porażkę. Koniecznie w tym spotkaniu potrzebne były 3 punkty dla naszego zespołu. Na przeciwnym biegunie byli gospodarze dzisiejszego spotkania młodzi piłkarze Orła. Mimo świetnych dwóch poprzednich ligowych meczy zespół ten nadal okupuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli.

Do dzisiejszego meczu w Kucach Start Nidzica przystąpił w pełnej mobilizacji, wiedząc o co grają. Od początku spotkania Start Nidzica przejmuje inicjatywę na boisku, Sporo akcji stwarzają nidziccy piłkarze. Aktywny Mateusz Mętlicki umiejętnie dyryguje grą swojego zespołu. Po jednym z jego podań Radek Lenzion oddaje z prawej strony groźny strzał który z trudem broni bramkarz Orła Daniel Gołębiewski.

Dobra partię rozegrał też Marcin Bojarski. Marcin też kilkakrotnie zatrudniał bramkarza gospodarzy, raz oddał ładny strzał lecz był on nieco zbyt słaby z linii pola karnego by chwilę później oddać soczyste uderzenie z dystansu. Z dystansu próbuje swych szans również Łukasz Wawrzyniak.

Goście z Nidzicy w pierwszej połowie częściej są przy piłce i stwarzają więcej zagrożeń pod bramką rywala. Orzeł niezbyt wiele miał okazji strzeleckich, jedynie uderzenie zza linii pola karnego Adriana Skalińskiego było godne uwagi. Po zdecydowanym naporze Startu gole w tym meczu padają w końcowych minutach pierwszej połowy.

Dwukrotnie wspomniany wcześniej Mateusz Mętlicki w 37 I 38 min. zdobywa gole dla Startu. Ładna była ta pierwsza bramka, gdzie Mateusz przelobował wysuniętego do przodu bramkarza Orła. Po przerwie trener Startu Marcin Kosobucki wprowadził kilka zmian w swoim zespole. Na boisko wszedł Mateusz Cieślak. Gra tego zawodnika na prawej stronie mogła się podobać. Zawodnik ten kilkakrotnie nękał obronę gospodarzy udanymi zagraniami.

Na początku II połowy ładną akcje przeprowadził Start po której gola zdobył ponownie Mętlik, lecz arbiter nie uznał tej bramki gdyż na minimalnym spalonym był podający piłkę Mateusz Cieślak. Kilka minut później Mateusz wyszedł sam na sam z bramkarzem Orła lecz sztuka zdobycie gola nie powiodła się.

W 56 min Start zdobywa trzeciego gola. Ładne podanie z lewej strony Marcina Bojarskiego uderzeniem pod poprzeczkę wykorzystał Radek Urbański. W 66 min. pada honorowe trafienie dla gospodarzy. Strzał Artura Szczepkowskiego broni rezerwowy bramkarz Startu Patryk Grzybowski, lecz przy dobitce też Patryka ale Szczepkowskiego z Orła był bezradny.

Do końca meczu Start Nidzica przeważał w tym spotkaniu, lecz więcej goli nie ujrzeliśmy.
Start Nidzica zasłużenie wygrał derbowy mecz z Orłem Janowiec Kościelny i nadal liczy się w grze o awans do Ligi Wojewódzkiej.