Trampkarze Startu Nidzica też wygrywają

2014-06-01 14:12:25(ost. akt: 2014-06-01 16:14:21)
Kuba Wenta zdobywa drugiego gola dla Startu Nidzica

W niedzielę (1 czerwca) w kolejnym swoim ligowym meczu Trampkarze Młodsi Startu Nidzica wygrali na własnym stadionie z Grunwaldem Gierzwałd 3:1 (1:1)
Wczoraj wygrali ligowe spotkanie Juniorzy Młodsi z Orłem Janowiec Kościelny 3:1, dzisiaj natomiast takim samym wynikiem pochwalić się mogą Trampkarze Startu Nidzica którzy pokonali swoich rówieśników z Gierzwałdu.

W lidze Trampkarzy Młodszych gr.4 Start Nidzica i Grunwald Gierzwałd zajmują środkowe pozycje w tabeli. Gospodarze ustępowali rywalom zaledwie o 1 punkt.

Dzisiejszy mecz tych drużyn mimo pewnego zwycięstwa Startu był wyrównanym spotkaniem. Gospodarze byli skuteczniejsi i zasłużenie wygrali.

Pierwsza bramka dla Startu padła w rzadko spotykanych okolicznościach. Sebastian Sosnowski w 4 min. wykonywał rzut wolny z linii środkowej boiska. Dośrodkowana przez niego piłka w pole karne rywala, dodatkowo niesiona z wiatrem odbiła się przed bramkarzem gości Maciejem Pietkiewiczem i Sebastian Kwestarz nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce.

W 19 min. jest już remis. Goście z Gierzwałdu wykonują rzut wolny z 18 m, źle ustawiony mur i zasłonięty bramkarz Startu Kamil Lutowski przepuszcza uderzenie Olka Załuskiego. Goście po zdobyciu wyrównującego gola złapali wiatr w plecy, mimo iż faktycznie grali pod wiatr. Szybciej konstruowali swoje akcje i Tomek Gdaniec mógł zdobyć prowadzenie dla swego zespołu.

W końcówce I połowy dwukrotnie Kuba Wenta ze Startu mógł z kolei wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Mikołaja Woźniaka trafił prosto w bramkarza gości, a za chwilę po solowym rajdzie lewą stroną uderzona przez Kubę piłka na długi słupek o milimetry opuściła plac gry.

W II połowie padają kolejne gole dla gospodarzy. W 34 min. Kuba Wenta rewanżuje się i ładnym technicznym uderzeniem pokonuje wychodzącego z bramki golkipera gości. Dwie dobre sytuacje mają piłkarze Grunwaldu. Sebastian Waszczuk oddaje ładne uderzenie w pełnym biegu, a Maciej Mejka ładnie uderza z ponad 25 m.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania Sebastian Sosnowski ze Startu dośrodkowuje w pole karne Grunwaldu, a tam ponownie Sebastian Kwestarz z pierwszej piłki, bez zastanowienia uderzył na bramkę rywala i zdobył trzeciego gola dla Startu.

Start Nidzica wygrał dzisiejsze spotkanie z Grunwaldem Gierzwałd 3:1 i zamienił się z tym zespołem miejscami w ligowej tabeli.