Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Bezpieczne wakacje. Weź udział w konkursie

2014-07-09 09:14:39 (ost. akt: 2014-07-09 09:18:19)

Autor zdjęcia: Nasz Mazur

Lato na dobre się zaczęło! Nadszedł czas pakowania i wakacyjnych wyjazdów. Jednak oprócz dobrego humoru i bagaży musimy zabrać ze sobą wiedzę o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji przedstawiciele firmy Provident odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w Nidzicy. Wraz z ratownikiem Polskiego Czerwonego Krzyża przypomnieli drugo i trzecioklasistom, o czym należy pamiętać by być bezpiecznym.

— Dla nas bardzo istotne jest budowanie w dzieciach odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo, a wakacje to czas, kiedy są szczególnie narażone na wypadki — mówi Andrzej Zapadka, przedstawiciel firmy. - Nasza wizyta tuż przed wakacjami, miała na celu przypomnienie o tym, jak to bezpieczeństwo jest ważne. Zwłaszcza teraz w ferworze przygotowań do lata, zapominamy o przyziemnych sprawach, takich jak chociażby apteczka w aucie.

Uczniowie mieli okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzieć się co zrobić, gdy ktoś w pobliżu dozna urazu, bądź będzie miał udar słoneczny. Mieli okazję poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na profesjonalnym fantomie. Pod okiem ratownika zakładali opatrunki i unieruchamiali złamane ręce.

- To bardzo ważne, by dzieci wiedziały co robić, gdy już coś się wydarzy. Przede wszystkim muszą znać numer na pogotowie 999 i numer alarmowy 112 - mówi Bartosz Kurpiewski, ratownik PCK. - Dorosłym wydaje się, że dzieci nie poradzą sobie w kryzysowej sytuacji, a okazuje się, że często ich wiedza i umiejętności są większe niż rodziców - tłumaczy.

Aby nauka nie poszła w las, wszystkie uczestniczące w spotkaniu dzieci otrzymały piłki, z logiem BEZPIECZNE WAKACJE.

Akcja została przeprowadzona w ramach programu społecznego Providenta "Wokół Nas", którego celem jest wspieranie lokalnych inicjatyw. - "Wokół Nas" to cykliczna inicjatywa firmy Provident, która ma na celu wspieranie lokalnych społeczności oraz przeciwdziałanie problemom wykluczenia społecznego i finansowego.

Do IV edycji Wokół Nas wpłynęło prawie 300 projektów. Wybór najciekawszych inicjatyw był dla nas dużym wyzwaniem. Cieszymy się z tak szerokiego odzewu. Oznacza to, że udało nam się skutecznie zachęcić Polaków, aby rozejrzeli się w swoim sąsiedztwie i rozważyli, czego najbardziej potrzebują dla siebie i swoich dzieci. W każdej z wyłonionych kategorii otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się zwiększyć liczbę projektów, które zrealizowane zostaną w ramach tegorocznej edycji programu - mówi Adam Czarnecki, Specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu firmy Provident.

- Pierwotnie planowaliśmy wsparcie 32 inicjatyw. Ostatecznie zakwalifikowaliśmy do realizacji łącznie 65 przedsięwzięć, które w różny sposób przyczyniają się do zwiększenia równowagi życia rodzinnego – powiedział Czarnecki.

Wśród wybranych przedsięwzięć znalazły się m.in. organizacja pikników rodzinnych, spotkań integrujących rodziny, zajęć rekreacyjnych i sportowych, a także Dnia Dziecka czy konkursów tematycznych. Wśród wybranych projektów wymienić można również zakup sprzętu i wyposażenia dla szkół, odnowienie sal i pomieszczeń służących społecznościom lokalnym, aktywności mające na celu walkę z wykluczeniem społecznym i wiele, wiele innych.

[quote]UWAGA KONKURS

Nasz Mazur wspólnie z firmą Provident zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym "Moje Bezpieczne Wakacje".

Jeżeli nie masz więcej niż 13 lat, ładnie rysujesz, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Narysuj swoje BEZPIECZNE wakacje, a pracę wyślij do redakcji. Może to właśnie Ty wygrasz atrakcyjne nagrody?

Prawidłowe zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

* 1 zdjęcie lub skan rysunku dotyczącego tematu konkursu: „Moje Bezpieczne Wakacje”;

* zgodę na wykorzystanie przez Organizatora rysunku na potrzeby konkursu;

* dane autora: imię, nazwisko, miejscowość oraz numer telefonu do kontaktu.

Rysunek może zostać wykonany dowolną metodą plastyczną, a jego zdjęcie lub skan należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: nidzica@gazetaolsztynska.pl w terminie do 9 września 2014 roku do godziny 23.59 w temacie wiadomości "Konkurs - Moje Bezpieczne Wakacje".

Pracę można także przesłać pocztą tradycyjną do 5 września 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Gazeta Nidzicka, ul. Plac Wolności 3, 13-100 Nidzica z dopiskiem „Konkurs: Moje Bezpieczne Wakacje” lub dostarczyć osobiście do redakcji do dnia 9 września do godziny 11.00.

Regulamin konkursuPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages