Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

X Festyn kulturalno-sportowy nad Omulewem

2014-07-19 22:05:53 (ost. akt: 2014-07-20 16:38:10)
Pokaz Fakira Radanesa

Pokaz Fakira Radanesa

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W sobotę (19 lipca) na plaży w Wiknie odbył się X Festyn kulturalno-sportowy nad jeziorem Omulew

Piękna, upalna pogoda ściągnęła na plażę w Wiknie sporą liczbę chętnych odpoczynku nad wodą. Jedni plażowicze opalali się, drudzy zażywali kąpieli w jeziorze, a część szukała schronienia przed upałem w cieniu pod drzewami lub pod parasolami.

Na terenie plaży odbył się Festyn kulturalno-sportowy. Jako pierwsi do boju, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem, wyruszyli kolarze oraz siatkarze piłki plażowej, a na scenie ujrzeliśmy występy dzieci ze świetlicy w Jabłonce i Bolejnach.

W wyścigu kolarskim Tour de Omulew wystartowało dziesięciu zawodników w tym jedna przedstawicielka płci pięknej Magdalena Pilarska z Warszawy. Tour liczył 21 km i biegł wokół jeziora Omulew. Zawody bezapelacyjnie wygrał zawodnik z Nidzicy Marcin Szymański przed Jarosławem Romanem i Grzegorzem Koziorowskim. Organizatorzy w tej konkurencji wyróżnili również najmłodszego i najstarszego uczestnika, którymi byli odpowiednio Jarosław Roman i Mikołaj Koziorowski.

W turnieju piłki plażowej o puchar burmistrza Nidzicy wystartowało 8 zespołów. Tryumf odniosły zespoły z Zajazdu Myśliwskiego w Wiknie, które zajęły dwa pierwsze miejsca przed zespołem o nazwie 2,5 (dwa i pół). Ciekawie zaprezentowali się publiczności członkowie grupy ASG. Inscenizacja próby odbicia Starosty Lecha Brzozowskiego (sceny niczym z filmu kryminalnego) z karabinami (atrapami) były ciekawą inscenizacją, zwłaszcza dla najmłodszej publiczności.

Wspomniana grupa ASG przeprowadziła konkurs strzelecki dla dzieci, w którym wygrał Denis Krysiak przed Wojciechem Węgrzynem i Szymonem Kłosowskim. W konkursie dla dorosłych zwyciężył Michał Wójcik przed Andrzejem Jabłonką i Eugeniuszem Krajewskim.

Sporo było przeprowadzonych konkurencji sportowo-rekreacyjnych dla dzieci. W ,,Kaczym Chodzie'' wygrał Rafał Skibko przed Karoliną Janiak i Łukaszem Jazgarskim. W chodzeniu w workach najlepszy był Przemek Kostek przed Karoliną Moranko i Natalią Laskowską. W chodzie ,,Na kucakach'' zwyciężył Łukasz Gontarski przed Przemkiem Kostkiem i Przemkiem Wróblem.

Jedną z atrakcji Festynu był pokaz psich piękności. Na dzisiejsze zawody do Wikna ze swoimi właścicielami przejechały m.in.: piękności z Olsztyna i Łodzi. Konkurencję tę podzielono na dwie grupy: pieski małe i pieski duże. W pierwszej kategorii wygrały pieski o nazwach: Mela, Tropek i Mariolka. W kategorii drugiej zwyciężyły: Emir, Samba i Bobi. Organizatorzy wyróżnili ponadto psie piękności: Baster, Krecik, Gucio i Agę.

Kolejnym ciekawym występem na plaży w Wiknie był zaproszony z Wrocławia Fakir Radanes czyli Dariusz Kozicki, który zaprezentował pokaz węży. W programie Fakira Radanesa ujrzeliśmy pytony tygrysie oraz węża Boa. Młodzi widzowie zapierali dech w piersiach jak Fakir Radanes na własnym ciele owijał sobie wokół węże. Po skończonym programie Mistrz Radanes odpowiadał na pytania widzów i w jego asyście chętni widzowie mogli na swoją szyję założyć sobie jadowitego gada.

Członkowie Stajni Koni w Napiwodzie zaprezentowali pokaz jazdy konnej, który również spotkał się ze sporą liczbą chętnych, chcących obejrzeć pokazy konne.

Na zakończenie Festynu odbył się konkurs na wodzie. Kajakiem na odległość 50 m i z powrotem wygrała Anna Stefaniuk przed Dariuszem Kowalskim i Markiem Bieńkowskim.

Po skończonych emocjach rekreacyjno-sportowych na scenie wystąpił zespół muzyczny Piotrka Rendy DUO-MAX, przy muzyce tego zespołu publiczność spędziła resztę miłych chwil dzisiejszego dnia.

Festyn w Wiknie prowadził Rafał Ziółkowski.


Jerzy Boczkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobre #1444409 | 94.156.*.* 22 lip 2014 08:33

  A przewodniczący z żona chyba lubią poszamać hehehe i niech oni kiedyć zabiorą głos na temat zdrowego odżywiania

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. as #1444088 | 88.156.*.* 21 lip 2014 18:43

  Ludzi jak na lekarstwo ogólnie bryndza spod znaku największej bryndzy. Okazja do lansu dla tych , którzy przez ostatnie lata hamowali rozwój zarówno kultury jak i sportu w Nidzicy. Do przedwyborczego lansu burmistrza przewodniczącego rady i jego żony. Byłam w tym czasie na plaży i to co z daleka obserwowałam to była po prostu żenada. Na pewno nie miała nic wspólnego z kultura. Ale cóż jaki pan taki kram.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages