Siatkarska Plus Liga na turnieju w Nidzicy

2014-09-06 00:00:24(ost. akt: 2014-09-07 12:27:59)

W dniach 6-7 września w hali widowisko-sportowej w Nidzicy odbył się turniej czołowych zespołów siatkarskiej Plus Ligi
W tegorocznym turnieju siatkarskim zespołów Plus Ligi o puchar burmistrza Nidzicy wystąpiły 4 zespoły: Transfer Bydgoszcz, Effector Kielce, Czarni Radom i współgospodarz turnieju AZS Indykpol Olsztyn.

Wiele gwiazd siatkarskich zawitało na nidzicki turniej. Wśród trenerów ujrzeliśmy byłe świetności polskiej siatkówki, wielokrotnych reprezentantów kraju, uczestników igrzysk olimpijskich, mistrzostw Świata, Europy jak Marian Kardas (trener Transferu Bydgoszcz), Robert Prygiel (trener Czarnych Radom) czy też trener olsztyńskiego AZS-U Indykpol Krzysztof Stelmach.

Nie mniejsze sławy ujrzeliśmy też wśród zawodników. Kuba Jarosz i Paweł Woicki z Transfera Bydgoszcz, Daniel Pliński z Czarnych Radom czy też Grzegorz Szymański z AZS Indykpol Olsztyn to zawodnicy których grę jeszcze do niedawna mogliśmy podziwiać w kadrze reprezentacji Polski.

Turniej w Nidzicy rozpoczęli siatkarze Transfera Bydgoszcz którzy dość gładko pokonali Effectora Kielce 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:19). MVP wybrano Konstantina Cupkovica z Transfera Bydgoszcz

W drugim spotkaniu podopieczni Krzysztofa Stelmacha siatkarze AZS Indykpol Olsztyn po niezwykle zaciętym spotkaniu ulegli w tie-breaku Czarnym Radom 2:3.

AZS Indykpol Olsztyn - Czarni Radom 2:3 (21:25, 14:25, 29:27, 25:19, 12:15)

Mecz po dwóch gładko wygranych setach przez Czarnych Radom wydawać by się mogło że zakończy się szybkim i pewnym zwycięstwem tego zespołu. W setach tych świetna gra blokiem zespołu z Radomia była kluczem do sukcesu. W trzecim secie kluczowym dla dalszego przebiegu gry olsztynianie przebudzili się, śmielsza gra w ataku i obronie zaowocowała wygraną po zaciętej walce 29:27.

Kolejny czwarty set to dobra gra AZS-u i wynik remisowy 2:2 po czterech setach. O wszystkim decydował piąty set tie-break. Tutaj od razu radomianie odskoczyli na kilka punktów prowadząc 5:1. AZS zmniejsza różnicę na 5:8 i 9:10. Czarni ponownie łapią wiatr w żagle i wygrywają tego seta 15:12.

MVP wybrano Jakuba Wachnika z Czarnych Radom.

W niedzielnych spotkaniach jako pierwsi wyszli na parkiet siatkarze Transferu Bydgoszcz i Czarnych Radom. Po zaciętym meczu wygrali bydgoszczanie 3:2

W ostatnim meczu zagrali AZS Indykpol Olsztyn z Effectorem Kielce. Olsztynianie przegrali te spotkanie 1:3 (21:25, 25:27, 25:15, 21:25). Mimo pewnego zwycięstwa Effectora mecz był zaciętym i wyrównanym spotkaniem. Cały czas przewaga rywali było co najwyżej 2-3 punktowa. W końcówkach pierwszego i drugiego seta Effector zyskiwał większą przewagę i wygrywał te partie.

Trzeci set to popis olsztyńskich zawodników i wysokie zwycięstwo 25:15. W ostatnim czwartym secie wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Błędy przy siatce AZS-u sprawiły że rywale również i tę partie rozstrzygnęli na swoją korzyść w końcówce.

Organizatorzy turnieju: ZOOiS Nidzica, Urząd Miasta Nidzica, AZS Indykpol Olsztyn