Wygrana Juniorów Startu Nidzica i przegrana Trampkarzy

2014-09-07 18:17:23(ost. akt: 2014-09-07 19:15:27)

W miniony weekend kolejne mecze ligowe rozgrywali Juniorzy Młodsi i Trampkarze Startu Nidzica
Juniorzy Młodsi Startu Nidzica w sobotę (6 września) na własnym stadionie wygrali z Polonią Iłowo 3:1 (1:0).

Polonia Iłowo to czołowy zespół ubiegłorocznych rozgrywek z którym nasi zawodnicy zawsze toczyli ciężkie boje. Nie inaczej było i w sobotnim spotkaniu. Start ruszył ostro do boju chcąc narzucić rywalom swój styl gry.

Strzał na bramkę gości oddaje Mateusz Cieślak, odbitą od obrońców Polonii piłkę przejmuje Alan Piotrowski i zdobywa prowadzenie dla gospodarzy. Po pierwszej niezłej połowie nasi Juniorzy prowadzą 1:0.

Po zmianie stron Start kontroluje grę i kontratakuje w dogodnych fragmentach gry. W 54 min. Alan Zasadzki wykonywał rzut wolny z własnej połowy. Posłana daleko na przedpole gości została głową przedłużona przez Kacpra Chalińskiego a tam doszedł do niej zdobywca pierwszego gola Alan Piotrowski i w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Iłowa szansy nie zmarnował.

Dwie minuty później goście zmniejszają wynik. Za niebezpieczne zagranie w narożniku pola karnego żółtą kartką zostaje ukarany nasz obrońca Kacper Kopczyński. Goście wykonywali rzut wolny po którym z dośrodkowania w pole karne Mateusz Ostolski z Iłowa zdobył kontaktowego gola.

Za chwilę Start zdobywa kolejnego gola. Po wznowieniu gry piłka powędrowała do Tomka Jaroszewskiego który oddał ładny strzał na bramkę rywala. Piłka po uderzeniu Tomka trafiła w poprzeczkę a następnie w rękę jednego z obrońców i sędzia wskazał na ,,jedenastkę''. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Alan Zasadzki który podwyższył wynik w tym meczu na 3:1.

Po zdobyciu trzeciego gola tempo meczu nieco siadło. Start Mając zapewnione zwycięstwo nie angażował się zbytnio w akcje ofensywne a i goście z Iłowa dali sobie już na spokój nie wierząc w możliwości uzyskania korzystnego dla siebie rezultatu. W końcówce meczu nasz zawodnik Kacper Kopczyński za ostre zagranie otrzymał drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną po której to musiał opuścić plac gry.

Po trzech kolejkach nasi Juniorzy mają 6 punktów na swoim koncie i zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli.

- Grali też Trampkarze -
W niedzielę (7 września) swój kolejny ligowy mecz rozgrywali również Trampkarze nidzickiego Startu którzy ulegli na własnym stadionie Wkrze Działdowo 0:1 (0:1).

Podopieczni Michała Leszczyńskiego ulegli działdowskiej Wkrze 0;1 po meczu w którym zespół przyjezdny był lepszym zespołem zwłaszcza w drugiej połowie.

Do przerwy w miarę przyzwoicie grał nasz zespół. Często był w posiadaniu piłki, opanował nawet środek boiska lecz znacznie gorzej było już w sytuacjach pod bramką rywali. Niezły mecz rozegrał Kuba Wenta lecz nie miał z przodu wsparcia wśród kolegów i często jego trud szedł na marne.

W zespole gości dominował najlepszy na boisku zawodnik Oskar Fit. To ten zawodnik w 11 min. będąc na lewej stronie oddał strzał na długi słupek bramki Kamila Lutowskiego, po który piłka wpadła do siatki. Był to jedyny gol w tym spotkaniu.

W końcowych minutach pierwszej połowy ten sam zawodnik niczym rasowy snajper popisuje się pięknym uderzeniem z dystansu. Uderzona przez niego piłka leciała w samo okienko nidzickiej bramki, lecz Kamil Lutowski równie piękna paradą wybronił ten strzał.

Po zmianie stron Wkra nadal przeważała, nasz zespół grał z kontry. Częściej nasi zawodnicy przebywali na własnej połowie niż gości. Goście wygrali ze Startem Nidzica 1:0 po meczu w którym byli lepszym zespołem i zasłużenie odnieśli sukces w tym meczu.

Była to trzecia kolejna porażka naszych Trampkarzy którzy zajmują jedną z ostatnich lokat w ligowej tabeli.