VI Grand Prix Nidzicy Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów o puchar burmistrza Nidzicy

2014-09-14 10:33:57(ost. akt: 2014-09-14 11:16:53)

W sobotę (13 września) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy odbyły się VI Grand Prix Nidzicy Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów o puchar burmistrza Nidzicy.
W tegorocznym Grand Prix Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów wystąpiło 30 zawodniczek i zawodników z 7 klubów. Zawody odbyły się w międzynarodowej obsadzie a na pomoście ujrzeliśmy zawodników Siły Bartoszyce, Meyer Elbląg, LUKS Kurzętnik, Orlęta Łuków, TS Nida Nidzica oraz Rotas Rotava (Czechy) i Miedvied Kaliningrad (Rosja).

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Nidzicy Dariusz Szypulski. Prezes TS Nida Roman Zarębski przywitał przybyłych na ten turniej zawodniczki i zawodników oraz sędziów i publiczność.

Turniej odbył się w 4 kategoriach: Na technikę, do lat 15, do lat 17 i najstarsza kategoria do lat 20. W kategorii na technikę wystąpili zawodnicy mający po 10-12 lat. Konkurencję tę wygrał Vadim Kireev z Rosji przed naszym zawodnikiem Hubertem Borkowskim z TS Nida Nidzica

W kategorii do lat 15 wśród Juniorek zwyciężyła Nikola Zronkowa (Czechy) przed naszą reprezentantką Weroniką Zielińską z TS Nida Nidzica. Wśród Juniorów zgłoszonych było 14 zawodników, a zawody wygrali Dominik Pajkowski z Meyera Elbląg przed Eduardem Rybakiem z Czech i naszymi zawodnikami Andrzejem Szparą, Łukaszem Grablewskim i Wiktorem Szcześniakiem.

W kategorii do lat 17 bezkonkurencyjny był nasz zawodnik Przemek Korneluk który z wynikami 93 kg w rwaniu i 120 kg w podrzucie i łącznym wyniku w dwuboju 213 zajął 1 miejsce.

Najbardziej emocjonująca była rywalizacja Juniorów w kategorii do lat 20. Tutaj mieliśmy swojego reprezentanta Krystiana Augustyniaka. Po rwaniu z wynikiem 145 kg zdecydowanie prowadził nasz zawodnik. Szczęście opuściło Krystiana w podrzucie gdzie wszystkie 3 podejścia przy ciężarze 180 i 185 nasz zawodnik spalił i nie ukończył zawodów. Kategorię tę wygrali zawodnicy Orląt Łuków Łukasz Ławecki przed Jarosławem Danilukiem i Patrykiem Czerwonogrodzkim.

Jest mi bardzo przykro, że tutaj u nas w Nidzicy nie wyszły mi te zawody - powiedział po zakończonym turnieju zawodnik TS Nida Nidzica Krystian Augustyniak.