Orliki rozpoczynają rozgrywki

2014-09-16 22:00:51(ost. akt: 2014-09-17 08:02:18)

We wtorek (16 września) rozpoczęły się rozgrywki Orlików w ramach rozgrywek W-M ZPN
We wtorek rozpoczęły się rozgrywki w kategorii Orlików. Do rozgrywek zgłosiła się rekordowa liczba zespołów bo aż 135, które podzielone zostały na 38 grup.

Do grupy 30 przydzielono UKS Dwójkę Nidzica oraz UKS III Jedynka Nidzica i Olimpię Olsztynek. Dzisiaj na boisku Orlik przy ZS nr 2 w Nidzicy rozegrano pierwszy turniej w tej grupie.

W pierwszym spotkaniu tej grupy gospodarz UKS Dwójka Nidzica wysoko pokonał Olimpię Olsztynek 7:0. Świetna gra w tym spotkaniu dwóch wysuniętych napastników gospodarzy Mateusza Sobotka i Bartka Florka była kluczem do sukcesu w tym meczu. Obydwaj zawodnicy zdobyli wszystkie gole dla swego zespołu.

W drugim meczu UKS III Jedynka pokonała swoich rówieśników z Olsztynka 3:1. Mecz do przerwy był wyrównany, po przerwie uwidoczniła się przewaga nidziczan i padały gole dla tego zespołu. Bramki dla Jedynki zdobyli: Igor Pacuszka, Maciek Jastrzębowski i Kacper Ludwiczak.

W trzecim spotkaniu oglądaliśmy małe derby Nidzicy. UKS Dwójka Nidzica zmierzyła się z UKS III Jedynka. Gospodarze z Dwójki już do przerwy prowadzili 3:0 po golach Mateusza Sobotka, Bartka Florka i Janka Golubskiego. Po zmianie stron Dwójka kontrolowała grę i strzeliła jeszcze jednego gola po celnym trafieniu Mateusza Sobotka, który śmiało wszedł między dwóch obrońców i bramkarz gości był bezradny.

Kolejny turniej w tej grupie w poniedziałek 22 września na boisku Orlik przy ZS nr 1, a gospodarzem będzie UKS III Jedynka