Studia podyplomowe na koszt urzędu pracy

2014-09-26 10:29:29(ost. akt: 2014-09-26 10:31:10)

Autor zdjęcia: archiwum

Jesteś bezrobotny? Uważasz, że studia podyplomowe mogą zwiększyć twoje szanse na rynku pracy, ale po prostu cię na stać? Zgłoś się do Powiatowego Urzędu Pracy. On może pokryć całkowite koszty studiów.
Urząd pracy może pokryć nawet 100 % kosztów studiów podyplomowych, ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia.

Wystarczy wniosek



— Podstawą ubiegania się o sfinansowanie kosztów studiów podyplomowych ze środków Funduszu Pracy jest złożenie odpowiedniego wniosku wraz z dokumentem zawierającym informację o nazwie, terminie realizacji, koszcie studiów podyplomowych i numerze konta bankowego organizatora studiów — mówi Sylwia Falba, specjalista ds. Rozwoju Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Nidzicy.

Wniosek ten powinien zawierać co najmniej: imię i nazwisko, numer PESEL, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania tej osoby, nazwę i termin realizacji studiów podyplomowych, nazwę i adres organizatora, koszt studiów podyplomowych oraz uzasadnienie potrzeby udzielenia tej formy pomocy.

Z finansowania studiów podyplomowych mogą korzystać bezrobotni objęci II profilem pomocy. Realizacja tej formy wsparcia musi wynikać z Indywidualnego Planu Działania oraz być uzasadniona realną potrzebą wnioskodawcy i rynku pracy. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez urząd pracy, z wnioskodawcą zawierana jest umowa o sfinansowanie kosztów studiów podyplomowych.

— Osoba korzystająca z finansowania kosztów studiów podyplomowych musi zobowiązać się do powiadomienia powiatowego urzędu pracy o podjęciu, kontynuowaniu na kolejnych semestrach i ukończeniu studiów podyplomowych oraz przedstawienia dyplomu ukończenia tych studiów — dodaje.


Przerwiesz studia,

musisz zwrócić dofinansowanie



Finansowanie studiów podyplomowych odbywa się w formie bezpośrednich wpłat na konto organizatora studiów. — Bezrobotnemu, któremu przyznano dofinansowanie, za okres uczestnictwa w studiach podyplomowych zgodnie z ich programem przysługuje również stypendium, w wysokości 20% zasiłku dla bezrobotnych — wyjaśnia Sylwia Falba. Osoby, które przerwą studia z własnej winy są zobowiązane do zwrotu dofinansownia. — Osoby, które znajdą zatrudnienie, inną pracą zarobkową lub rozpoczną działalność gospodarczą w trakcie trwania studiów nie muszą mieć powodów do obaw. Do planowanego terminu ich ukończenia Urząd Pracy będzie finansował koszt studiów jak i wypłacał stypendium — dodaje.



Pracownicy 45+



Osoby zatrudnione lub prowadzące działalność gospodarczą w wieku powyżej 45 roku życia mogą także ubiegać się o finansowanie studiów podyplomowych na opisanych zasadach. Wystarczy wybrać odpowiedni kierunek studiów. 



POLECAMY



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dyplom też? #1494802 | 109.241.*.* 27 wrz 2014 18:05

    Chyba jeszcze trzeba dostarczyc dyplom ukonczenia studiow, czasem nie jest to hit przedwyborczy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. To wspaniała wiadomość #1493981 | 81.130.*.* 26 wrz 2014 11:38

    dla Dariusza Szypulskiego. Biedak bedzie miał co robić po wyborach...

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5