Udana inauguracja nidzickich koszykarek w pomorskiej lidze Kadetek99

2014-10-19 11:48:36(ost. akt: 2014-10-19 12:17:17)
W sobotę (18 października) koszykarki nidzickiej Dwójki w Pruszczu Gdańskim zainaugurowały rozgrywki w nowym sezonie pomorskiej ligo koszykówki Kadetek99
Udana była inauguracja rozgrywek Kadetek99 w pomorskiej lidze koszykówki. Podopieczne Stanisława Kozińskiego pokonały na wyjeździe silny zespół SNRRPK Bryza I Pruszcz Gdański 69:66

W tegorocznych rozgrywkach Kadetek99 występuje 13 zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasze Koszykarki trafiły do grupy B, w której zagrają z dwoma zespołami SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański, drugim zespołem KKS Olsztyn, Truso Elbląg i Korsarzem Gdańsk.

Trzy najlepsze zespoły z każdej grupy zagrają w dalszej części rywalizacji w walce o awans w całych rozrywkach w tej kategorii.

W swoim pierwszym ligowym występie koszykarki nidzickiej Dwójki pokonały na wyjeździe pierwszy zespół Bryzy Pruszcz Gdański 69:66 (12:18, 22:16, 28:14, 7:18).

Mecz w Pruszczu Gdańskim był zaciętym spotkaniem. Pierwsza kwarta kończy się niewielką przewagę gospodyń, W drugiej kwarcie nasze zawodniki odrobiły straty i doprowadziły na przerwę do remisu w tym meczu. Kwarta trzecia to popis nidziczanek. Świetna gra całego zespołu i celne rzuty za 3 punkty Magdy Autuch pozwoliły na odskoczenie od rywalek na 14 punktową różnicę

W ostatniej kwarcie gospodynie z Pruszcza Gdańskiego stawiają wszystko na jedną kartę i odrabiają starty, lecz nie na tyle aby wydrzeć zwycięstwo podopiecznym Stanisława Kozińskiego.

Nasze dziewczęta wygrały na inaugurację rozgrywek z Bryzą Pruszcz Gdański 69:66 po meczu w którym kluczem do sukcesu była twarda agresywna gra w obronie, szybkie kontrataki i dobra dyspozycja rzutowa za 3 punkty. W tym elemencie gry nasze koszykarki pięciokrotnie trafiały zza linii 6,75 m przy dwóch celnych rzutach gospodyń z Pruszcza Gdańskiego.

Punkty dla Dwójki Nidzica w tym meczu zdobyły: Natalia Baranowska i Zuzia Muzyczuk po 14 oraz Ewa Glinka 11, Kinga Soboń 10, Magda Autuch 9, Kamila Płatek 7, Paulina Borowa 2, Patrycja Maciąg 2.

Następny mecz nasze koszykarki rozegrają w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy w następną sobotę 25 października, a przeciwniczkami będzie II zespół Bryzy Pruszcz Gdański.