2014-11-09 19:15:30(ost. akt: 2014-11-09 19:47:57)

W sobotę (8 listopada) w Olsztynie w ramach rozgrywek Pomorskiej Ligi Koszykówki kadetki nidzickiej Dwójki pokonały w derbowym pojedynku KKS II Olsztyn
Podopieczne Stanisława Kozińskiego koszykarki nidzickiej Dwójki grające w Pomorskiej Lidze Koszykówki pokonały na wyjeździe w derbowym spotkaniu KKS II Olsztyn.

KKS II Olsztyn - KKS I Olsztyn 61:99 (13:25, 16:34, 15:24, 17:16)

KKS I Olsztyn: Paulina Borowa (10), Magdalena Słupska (4), Anna Karniewska (0), Patrycja Maciąg (6), Natalia Baranowska (10), Dominika Zalewska (0), Zuzanna Muzyczuk (31), Kinga Soboń (15), Kamila Płatek (15), Ewa Glinka (6), Aneta Patkowska (2), Maja Wróblewska (0)

Nidzickie Kadetki spotkały się w bratobójczym pojedynku ze swoimi o rok młodszymi rywalkami z Olsztyna. Mecz od początku był pod kontrolą nidziczanek, jedynie w ostatniej kwarcie nieznacznie wygrały olsztynianki.

Bardzo szybka, motoryczna gra naszego zespołu , penetracja pod koszami, ale również ustawienia obwodowe były kluczem do zwycięstwa. Świetna dyspozycja w tym meczu Zuzi Muzyczuk która zdobyła 31 punktów, w tym dwa celne trafienia za 3 punkty zza linii 6,75 m.

,,Trzy kwarty zdecydowanie wygrane przez nasz zespół. W IV kwarcie wynik był bardziej wyrównany. Wynikało to z założenia taktycznego trenera który chciał przetrenować pewne ustawienia które wymagają dopracowania. W kwarcie tej zagrał zespół bardzie wymieszany, czyli zagrały pozostałe zawodniczki z zespołu. Nie był to słabszy wynik, tylko efekt ustawień taktycznych trenera których pewne elementy wymagają jeszcze dopracowania - powiedziała po zakończonym spotkaniu asystentka trenera Stanisława Kozińskiego - Weronika Płatek''

Nasz zespół odniósł drugie ligowe zwycięstwo i wraz z Bryzą Kolbudy I przewodzi w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę mecz w Nidzicy o godz.12:00 a rywalkami będą koszykarki Bryzy II Kolbudy.