Kolejny udany start nidzickich sztangistów

2014-11-24 13:12:39(ost. akt: 2014-11-24 13:32:32)

Autor zdjęcia: Marek Nachtygal

Kilkanaście medali przywieźli zawodnicy Towarzystwa Sportowego NIDA z Mistrzostw Województwa Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia LZS oraz V turnieju o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik. Nidzicki klub reprezentowały 2 zawodniczki oraz 13 zawodników.
Zawody rozpoczęły się od startu najmłodszych zawodników. W tej konkurencji TS NIDA reprezentowali bracia Hubert i Cezary Borkowscy (obaj 11 lat). Po tej grupie na pomoście pojawiły się dziewczęta. Swój pierwszy start zaliczyła 13-letnia Kinga Korneluk, młodsza siostra jednego z najlepszych nidzickich zawodników Przemka Korneluka. Kinga uzyskała wynik 76kg(33+43) i zdobyła srebrny medal.

Złoty krążek z Kurzętnika przywiozła natomiast Weronika Zielińska (15 lat), która poprawiając swoją „życiówkę” w rwaniu o 2 kg uzyskała w dwuboju 110kg(50+60).

Panowie rywalizowali w kategoriach wagowych, bez względu na wiek. W kategorii do 56kg Jakub Jaworski (13 lat)zdobył brązowy medal. a Patryk Zwierzchowski (13 lat) srebrny.

W kategorii do 62 kg najlepszy okazał się nidziczanin Andrzej Szpara. Kolejna kategoria również należała do nidziczan. Na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Łęgowski. Srebrny medal w tej kategorii wywalczył Wiktor Szczęśniak.

W kategorii do 77 kg złoty medal wywalczył starszy z braci Łęgowskich Mateusz (17 lat), srebrny Przemysław Korneluk. Kolejny nidziczanin Łukasz Grablewski zajął IV miejsce. W tej kategorii wystąpił jeszcze Sebastian Kurlandzki, który nie ukończył zawodów z uwagi na kontuzję.

Kolejnych 2 nidziczan rywalizowało w kat. 85kg. Przemysław Świeboda wywalczył medal srebrny a Filip Zwierzchowski brązowy.

III miejsce Przemysław Świeboda (TS NIDA) – 252,6 pkt

Jednocześnie prowadzona była rywalizacja drużynowa w której nidzicki klub reprezentowali: Mateusz i Łukasz Łęgowscy, Przemysław Korneluk i Sebastian Kurlandzki. Nidziczanie podobnie jak przed rokiem okazali się najlepsi.
I miejsce TS NIDA – 935,3 pkt
II miejsce Meyer Elbląg – 839,3 pkt
III miejsce SIŁA Bartoszyce – 713,0 pkt
IV miejsce LUKS Kurzętnik – 699,6 pkt

W zawodach tych nie wystąpił nasz najbardziej utytułowany zawodnik Krystian Augustyniak. Zawodnik w tym czasie przebywał na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów do lat 20 w Giżycku, gdzie odbywały się bezpośrednie przygotowania do rozpoczynających się w niedzielę (23.11.2014r.) w Limassol na Cyprze Mistrzostw Europy. Krystian wyleci na Cypr we wtorek, by w piątek 28.11.2014r. wystartować w Mistrzostwach Starego Kontynentu.

Wszystkich kibiców zapraszamy do oglądania bezpośredniej transmisji internetowej w piątek o godzinie 1800 po linkiem: http://www.easywl.com/results/index.php?idgara=145