Dwóch liderów po dwóch kolejkach Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

2014-11-30 09:46:59(ost. akt: 2014-11-30 12:21:17)

W sobotę (29 listopada) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano 2 kolejkę spotkań Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej
Sporym zainteresowaniem kibiców cieszą się rozgrywki IV Edycji Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W sobotnie popołudnie i wieczór ponownie nadkomplet sympatyków piłki nożnej zasiadł na trybunach nidzickiej hali widowiskowo-sportowej.

W meczu otwarcia Fc Miami po wyrównanym boju pokonuje Polonię Jagarzewo 4:3. W kolejnym spotkaniu derby Zagrzewa i wygrywają bardziej doświadczeni piłkarze Blues Brothers.

Kamet Nidzica rozegrał spotkanie z liderem po 1 kolejce janowieckim Alpi. Po ciekawym meczu wygrał zespół Kametu 7:5. Kamil Rutkowski z Kametu i Waldek Pyracki z Alpi zdobyli w tym meczu po 3 gole. Porażka w tym meczu zespołu Alpi zepchnęła ich aż na... 12 miejsce w ligowej tabeli.

Solidnie wystartował w tej edycji zespół Isorocku. Przed tygodniem zwycięstwo z Blokiem Ekipa Zagrzewo a w 2 kolejce odprawili z kwitkiem Zryw Szkotowo 6:1. Czwartą pozycję zajmuje Isoroc, a to tylko minimalnie gorszemu bilansowi bramkowemu, gdyż na górze tabeli jest straszny tłok i strzelony jeden gol więcej wywindowałby ten zespół na fotel lidera.

Z kolei słabo w rozgrywki wszedł nidzicki Stalmot. Przed tygodniem porażka z Alpi Janowiec, dzisiaj z Bo-Markiem Januszkowo 1:7. Piłkarze z Januszkowa dzięki temu zwycięstwu awansowali na 3 miejsce w ligowej tabeli.

Skorpiony z Napiwoda stracili pierwsze punkty. Zażarta walka na całym boisku Dominika Bróździńskiego i jego 4 zdobyte gole wystarczyły zaledwie do remisu 5:5 z Kramem Nidzica. Efektownym trafieniem z połowy boiska popisał się Łukasz Mańka z Kramu.

Wyrwani z Podwórka jak na razie robią się rewelacją tych rozgrywek. Przed tygodniem zwycięstwo z Katalończykami z Działdowa, dzisiaj pokonali równie pewnie Żelazno 6:3 i w nagrodę ex aequo z Old Boysami liderują w tych rozgrywkach. Zespół Wyrwanych jak widać po ilości zdobytych goli przez poszczególnych zawodników nie ma lidera strzelców w swoim zespole. Gole w tym zespole równomiernie zdobywają wszyscy zawodnicy tego teamu.

Mecz który był hitem 2 kolejki to spotkanie Positivu Team z Agro Sznajder Team. Spotkali się dwaj faworyci ligi. Mecz toczony przy optycznej przewadze Positivu. Częściej przy piłce byli zawodnicy tego zespołu. Kontry Sznajderowców były wręcz zabójcze. Rozszalał się w tym meczu Dawid Szypulski z Agro który zdobył łącznie 4 gole. Swoje ostre strzelanie rozpoczął już w 4 min. W rewanżu lider strzelców w Positivie Michał Piskorz trafia w poprzeczkę. Dawid Szypulski ponownie kontruje rywala i po raz drugi pokonuje Karola Bruzdę bramkarza Positivu Team.

W ostatniej minucie pierwszej połowy świetne zagranie Filipa Urbanowskiego, podanie do Dawida no i... 3:0. Michał Piskorz na 10 sek. przed zakończeniem tej części gry zdobywa bramkę kontaktową. Tak jak skończył pierwszą połowę tak i szybko rozpoczął II połowę Michał Piskorz. Jego gol w 13 sek. zmniejsza prowadzenie rywala na 2:3. Obydwa zespoły zdobyły jeszcze po jednym golu, a wiadomo kto Michał Piskorz z Positivu Team i Dawid Szypulski z Agro Sznajder Team i mecz ten kończy się zwycięstwem Sznajderowców 4:2.

Positiv spadł po tej porażce aż o 10 oczek w dół, a miejsce Agro Sznajder nie uległo zmianie i zajmują nadal 6 miejsce. W kolejnym spotkaniu spotkały się Mniejsza o Nazwę i Colet Team Kozłowo. Zespoły te w pierwej kolejce zremisowały swoje mecze. W dzisiejszej bezpośredniej konfrontacji tryumfowali piłkarze Mniejszej o Nazwę 5:1.

Cuba Napiwoda po porażce w 1 kolejce z Old Boysami uporała się z GHG. Świetna dyspozycja Leszka Pepłowskiego i jego 4 zdobyte gole dały pewne zycięstwo tego zespołu nad GHG 7:4.

Pierwszy dwu cyfrowy wynik w tym turnieju padł w spotkaniu Katalończyków z Działdowa z naszymi ambitnymi Piekarzami z PSS Społem. Tylko z początku meczu Piekarze dorównywali rywalom, objęli nawet prowadzenie po strzale Timo Kowalskiego, lecz zespół z Działdowa z minuty na minutę osiągał przewagę i wysoko wygrał ten mecz 11:2.

Piękni i Młodzi wystąpili w meczu z Agro Partner Old Boys osłabieni kilkoma czołowymi zawodnikami. Zabrakło KACPRA Dąderewicza, Patryka Rosolińskiego, w bramce z konieczności wystąpił Wojtek Boczkowski. W Old Boys zabrakło kontuzjowanego bramkarza Bogdana Powirskiego którego zastąpił Mirek Łochnicki.

Świetna dyspozycja strzelecka Marcina Olczaka który zdobył 5 goli w tym meczu wystarczyła na młody zespół Pięknych i Młodych. Ostatecznie Agro Partner wygrywa ten mecz 7:3. W meczu kończącym 2 kolejkę zagrali Jankesi z Mechaniczną Pomarańczą. Jankesi w ubiegłym tygodniu pokonali Piekarzy 7:4, a dzisiaj w takim samym stosunku przegrali z Mechaniczną Pomarańczą.

11. Szczypiński Bartek (Isoroc) - 5

W 2 kolejce strzelono 121 goli, sędziowie pokazali 7 żółtych i 1 czerwoną kartkę zawodnikom.