W meczu na szczycie koszykarki Dwójki Nidzica pokonały Bryzę Pruszcz Gdański

2014-12-14 10:05:40(ost. akt: 2014-12-14 11:43:48)

W sobotę (13 grudnia) w meczu na szczycie w Pomorskiej lidze koszykówki Kadetek99 koszykarki nidzickiej Dwójki pokonały Bryzę Pruszcz Gdański 80:60
Ciężki mecz rozegrały nasze koszykarki w Pomorskiej lidze koszykówki Kadetek99. Ich sobotni rywal to wicelider tabeli Bryza I Pruszcz Gdański.

KKS I Olsztyn Dwójka Nidzica - SNRRPK Bryza I Pruszcz Gdański 80:60 (22:14, 20:24, 21:16, 17:6)

KKS Dwójka Nidzica: Magdalena Autuch 8 , Paulina Borowa 6, Magdalena Słupska 0, Patrycja Maciąg 2, Natalia Baranowska 22, Dominika Zalewska 2, Zuzanna Muzyczuk 19, Kinga Soboń 10, Ewa Glinka 4, Kamila Płatek 7, Aneta Patkowska 0, Maja Wróblewska 0

Grające w grupie B nidzickie koszykarki zmierzyły się w sobotę z wiceliderem tabeli Bryzą I Pruszcz Gdański. Mecz był bardzo zacięty i dopiero w drugiej połowie uwidoczniła się przewaga naszego zespołu.

Mecz nasze dziewczęta rozpoczęły mecz w zestawieniu: Zuzia Muzyczuk, Kamila Płatek, Ewa Glinka, Patrycja Maciąg i Natalia Baranowska. Pierwsze punkty a raczej punkt zdobyła Ewa Glinka wykorzystując jeden z dwóch rzutów osobistych. W rewanżu Karolina Brzozowska z Bryzy nie wykorzystała w takich samych okolicznościach żadnego rzutu.

Mecz od początku bardzo zacięty. Nasz zespół dopiero w końcówce I kwarty wypracował sobie kilku punktową przewagę. W II kwarcie goście z Pruszcza Gdańskiego zniwelowały nieco straty. W kolejnych kwartach nasze koszykarki bardzie wytrzymały tę nerwówkę na parkiecie i ostatecznie po ambitnej i niezwykle walce pokonały koszykarki Bryzy 80:60

Obydwa zespoły już przed tym meczem miały zapewniony awans do dalszej fazy rozgrywek. Chodziło jednak o zwycięstwo gdyż bezpośrednie mecze między zainteresowanymi zespołami brane będą pod uwagę w dalszej rywalizacji. W tabeli grupy B nasze koszykarki prowadza z kompletem punktów.

Trener nidzickich koszykarek Stanisław Koziński powiedział po meczu:
- Bardzo trudny mecz. Spodziewaliśmy się tego. Zwłaszcza po takiej sytuacji gdzie po chorobie były Kamila, Kinga, wznowiła treningi Ewa Glinka, z kontuzja grała Paulina Borowa. Na naszą korzyść wyszło to że mamy w miarę szeroką ławkę gdzie mamy przynajmniej 8 zawodniczek które wchodzą do grania, które nie osłabiają drużyny a dają dobrą zmianę. Spodziewałem się że będą trudne zawody. Drużyna gości nie ukrywa aspiracji medalowych w tym roku i może dlatego taka nerwówka była, aczkolwiek chyba zapomina że u nich wygraliśmy 3 punktami prowadząc w pewnym momencie różnicą nawet 20 punktów.