Start Nidzica pokonuje Wkrę Żuromin

2015-02-21 22:38:06(ost. akt: 2015-02-21 22:48:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Piotr Ruciński

21 lutego nidzicki Start w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek w Klasie Okręgowej gr. II w Ostródzie zmierzył się z Wkrą Żuromin, którą pokonał 6:5.
Wkra Żuromin na co dzień występuje w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej. Co prawda Wkra przez rundę jesienną uzbierała zaledwie dwa oczka i plasuje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Jednakże przed wiosną żurominianie wzmocnili swój skład aż 5 zawodnikami pochodzenia ukraińskiego i nie jest to już ta sama drużyna co w ubiegłej rundzie, a rozgrywki w lidze mazowieckiej ruszają już za dwa tygodnie więc zawodnicy Wkry są na ostatniej prostej w przygotowaniach.

Nidzicki Start treningi rozpoczął w styczniu i właśnie zakończył trzeci tydzień solidnej, ciężkiej pracy. - Wynik i gra cieszy. Pod koniec meczu trochę przysiedliśmy, ale jesteśmy po bardzo ciężkich trzech tygodniach treningów - mówi po meczu trener Startu Bartosz Kruschel. Pierwsza połowa spotkania to wyrównana walka obu zespołów. W drugiej połowie od 70 minuty Wkra Żuromin nieco podkręca tempo i stara się zmienić niekorzystny rezultat, ale sztuka ta nie udaje im się.

Bramki dla Startu zdobywali Mateusz Karwacki, Rafał Wawrzyniak oraz Kamil Michalski. - Fajnie wychodziła nam gra z kontry. Mateusz Karwacki zagrał dziś na nowej dla siebie pozycji, czyli ataku. Dobrze się spisał zdobywając dwie bramki i zaliczając dwie asysty. Bramki straciliśmy po mocno indywidualnych błędach. Ogólnie z wyniku i gry jestem zadowolony - mówi Bartosz Kruschel.