Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Święto nidzickiej Jedynki

2015-03-01 20:06:36 (ost. akt: 2015-03-02 15:48:03)

Autor zdjęcia: Szkoła

Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy obchodził swoje święto.

Uroczystość poprzedził rozgrywany w hali widowiskowo – sportowej Turniej Koszykówki Dziewcząt zorganizowany przez Wiesławę Taradejna.

W odświętną atmosferę wprowadził nas też wystrój szkolnych korytarzy, które zdobiły liczne prace plastyczne naszych uczniów, związane z patronem szkoły Mikołajem Kopernikiem.

Uroczystą akademię rozpoczął dyrektor, który przypomniał wszystkie tegoroczne sukcesy szkoły, zwracając uwagę na czynny w nich udział pracowników, rodziców, ale przede wszystkim uczniów.

Szkołę zaszczycili swoją obecnością emerytowani nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców. Goście mieli okazję podziwiać zmiany i rozwój szkoły oraz powspominać „stare dzieje” z zapisków i zdjęć w kronikach.

Satyryczny program artystyczny pt. „Nasza Szkoła Jest Wesoła”, przygotowany przez uczniów klas 1a (wych. Monika Pińczewska Czepło), 2c (wych. Bogumiła Bielicka), 3b (wych. Agnieszka Zawadzka) oraz Krzysztofa Partykę, dostarczył widzom wielu okazji do szczerego uśmiechu.

Najbardziej radosny był udział 60 uczniów – aktorów na scenie, którzy ujawnili swoje talenty recytatorskie, wokalne, muzyczne, taneczne. Dzięki nim udało się pokazać, że życie i radość szkoły, to dzieci. Tematem przewodnim było nawiązanie do wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”, gdzie przybyły do stacji Nidzica pociąg, a w nim każdy wagon, pokazywał szkolne realia – zapracowaną dyrekcję, „śliczne grono pedagogiczne”, wesołych uczniów.

Następnie najmłodsi aktorzy, za pomocą parodii skeczu - K. Dańca, wyjaśnili wszystkim „Skąd się biorą dzieci?”. Nikt już teraz „nie ma w głowie sieczki i wie, że dzieci, przychodzą z wycieczki”. Pokazano również zabawne fragmenty lekcji i codzienne przeżycia uczniów i nauczycieli.

Występ zakończył się pokazem tańca dyskotekowego do rytmicznych „Przebojów naszych rodziców”. Dzieci zaprosiły do zabawy tanecznej dorosłych - nauczycieli, rodziców, emerytów.


Uroczystość okazała się doskonałą okazją do integracji młodszych ze starszymi, do wzruszeń i przyjemnej zabawy.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPnr1

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages