Krystian Augustyniak Mistrzem Polski Juniorów do lat 20

2015-04-27 11:40:34(ost. akt: 2015-04-27 11:44:15)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół nr 2

Mamy powody do dumy. Nidziczanin Krystian Augustyniak zdobył tytuł Mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów.
W dniach 24-26 kwietnia w Zamościu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w Podnoszeniu Ciężarów. Nidzicką sztangę godnie reprezentowała dwójka zawodników.

W drugim dniu zawodów w kategorii 77kg rywalizował osiemnastoletni Mateusz Łęgowski, który poprawiając swoje rekordy życiowe w rwaniu o 2kg i podrzucie o 1kg uzyskał w dwuboju 251kg(105+146), zajął ostatecznie VII miejsce. Mateusz wynikiem tym zdobył I klasę sportową.

W ostatnim dniu zawodów w kategorii +105kg wystąpił najbardziej utytułowany nidzicki sztangista Krystian Augustyniak. Już od dawna Krystian był pretendentem do złotego medalu. Pomimo niedawnej dość poważnej kontuzji (naderwanie przyczepu mięśnia podłopatkowego) nie zawiódł. Zarówno w rwaniu jak i w podrzucie walczył na pomoście sam ze sobą.

Rozpoczynał swoje pierwsze podejścia, gdy wszyscy rywale już pokończyli swoje starty. Rwanie wygrał z piętnastokilogramową przewagą. W podrzucie również rozpoczynał swoje pierwsze podejście o 8 kg wyżej od najlepszego wyniku srebrnego medalisty. Tak więc już po pierwszym podejściu został Mistrzem Polski Juniorów do lat 20 z wynikiem 320 kg (150+180).

Przy okazji tego startu Krystian poprawił rekord życiowy w rwaniu o kolejne 3 kg. Zawodnik w tej chwili nie może sobie pozwolić na odpoczynek, ponieważ już w czerwcu czeka go start w Mistrzostwach Świata, które odbędą się we Wrocławiu.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.