Komplet zwycięstw Startu Nidzica nad Welem Lidzbark

2015-06-07 17:30:45(ost. akt: 2015-06-07 22:20:47)

W niedzielę (7 czerwca) na stadionie miejskim w Nidzicy Trampkarze i Juniorzy Młodsi Startu Nidzica pokonali Wel Lidzbark Welski
W nidzicko-lidzbarkim pojedynku górą byli gospodarze. Zarówno Trampkarze jak też i Juniorzy Młodsi pewnie wygrali swoje pojedynki z Welem Lidzbark Welski.

Trampkarze wygrali mecz ze swoimi rówieśnikami 3:1 (3:0). Pierwszy gol w tym meczu padł już w 9 min. Rajd lewą stroną Kuby Wenty, dośrodkowanie w pole karne a tam Sebastian Kwestarz nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po trzech minutach gospodarze podwyższają na 2:0. Ponownie gola zdobywa Sebastian który popisał się ładnym uderzeniem z pola karnego.

Trzeci gol dla Startu zdobyty został w 37 min. Najlepszy zawodnik Startu w tym meczu Kuba Wenta po kolejnym rajdzie lewą stroną mija obrońcę i ładnym uderzeniem na długi słupek podwyższył wynik. Gospodarze do przerwy prowadzili już 3:0. Po zmianie stron w nidzickim zespole wchodzą na zmiany zawodnicy rezerwowi i o dziwo goście z Lidzbarka częściej stwarzają groźniejsze akcje ofensywne pod bramką Kamila Lutowskiego.

Goście zdobyli honorowego gola w 63 min. po strzale Michała Świątkowskiego który bardzo przytomnie zachował się przy dośrodkowaniu piłki z lewej strony.

Trampkarze Startu Nidzica zasłużenie wygrali swój mecz z rówieśnikami z Lidzbarka Welskiego. Byli zespołem zwłaszcza w I połowie skuteczniejszym i częściej stwarzającym groźniejsze sytuacje pod bramką rywala.

W kolejnym meczu spotkali się Juniorzy Młodsi obydwóch zespołów. Tutaj też górą był nidzicki Start który zwyciężył Wel 4:1 (2:1). Pierwszy gol padł już w 8 min. Z dośrodkowanej z prawej strony piłki skorzystał Kuba Wenta grający jedną połówkę w meczu Trampkarzy i jedną w spotkaniu Juniorów Młodszych. Kuba ładnie z lewej nogi przymierzył i gospodarze objęli prowadzenie. Trzy minuty później na 2:0 wynik podniósł Szymon Borczon.

W meczu Juniorów gospodarze mieli większą przewagę niż w spotkaniu Trampkarzy. W jednej z nielicznych akcji ofensywnych gości Karol Kowalski z Welu w niezłej sytuacji trafił piłką wprost w naszego bramkarza Tomka Samsela. W ostatniej minucie I połowy Wel zdobywa honorowego gola. Przy dośrodkowaniu z lewej strony bramkarz Startu wybija piłkę wprost pod nogi Adriana Stankiewicza, a ten nie ma problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Do przerwy Start prowadził 2:1 i emocji ciąg dalszy obserwowaliśmy w drugiej jej odsłonie. W 49 min. wypuszczony na dobieg kapitan Startu Mateusz Rogoziński podwyższa wynik na 3:1. Świetny rajd lewą stroną przeprowadził Kacper Chaliński, lecz szkoda że nie trafił piłką w światło bramki. Wel miał nie wiele okazji w tej części gry do zmiany rezultatu. Najlepszej nie wykorzystał Piotr Schmeichel który uderzeniem z czuba oddał groźne uderzenie z pola karnego.

Na pożegnanie w ostatniej minucie meczu ładnym uderzeniem z ponad 25 metrów popisuje się Szymon Borczon który ustala końcowy wynik meczu na 4:1 dla Startu Nidzica. Gospodarze wygrali zasłużenie. Byli lepszym zespołem i stwarzali więcej sytuacji strzeleckich.