Łukasz Łęgowski i Przemysław Korneluk wicemistrzami Polski

2015-07-14 13:39:08(ost. akt: 2015-07-14 13:48:54)

Autor zdjęcia: TS NIDA

W minioną sobotę czwórka reprezentantów Towarzystwa Sportowego NIDA rywalizowała w Ciechanowie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nidzicę reprezentowali: Weronika Zielińska i Wiktor Szczęśniak podopieczni Piotra Czapiewskiego oraz Łukasz Łęgowski i Przemysław Korneluk podopieczni Marka Nachtygal.
Jako pierwsza do rywalizacji na pomoście stanęła Weronika Zielińska w kategorii wagowej do 63 kg. Zawodniczka, uzyskując w dwuboju 113 kg (50+63) zajęła miejsce VIII.

Następnie na pomost wyszli zawodnicy w kategorii wagowej do 69 kg, w której wystąpiło dwóch nidziczan. Wiktor Szczęśniak, uzyskując wynik 190 kg (85+105) zajął ostatecznie miejsce XVI. Nie zawiódł Łukasz Łęgowski, który startując w tej samej kategorii, pokazał swój waleczny charakter i wykazał się ogromną determinacją, sprawiając wielką niespodziankę. Łukasz wywalczył w rwaniu brązowy medal. W podrzucie przeszedł najśmielsze oczekiwania. Pokonując ubiegłorocznego wicemistrza Europy oraz tegorocznego brązowego medalistę Mistrzostw Świata, wywalczył w tym boju złoty medal. Uzyskany w dwuboju wynik 251 kg (110+141) dał ostatecznie drugie miejsce na podium i tytuł wicemistrza Polski.

Łukasz poprawił podczas tego startu swoje rekordy życiowe zarówno w rwaniu, jak i w podrzucie, dokładając w każdym boju po 5 kg. Kolejny z nidziczan Przemysław Korneluk w kategorii wagowej do 77kg również zaliczył bardzo udany występ. Poprawiając swój rekord w dwuboju aż o 16 kg oraz podrzucie o 11 kg uzyskał wynik 271 kg (120+151). W rwaniu Przemek wywalczył brązowy medal, natomiast w podrzucie srebrny. Wynik w dwuboju dał Przemkowi drugie miejsce na podium i tytuł wicemistrza Polski.

Ponadto obaj nasi medaliści znaleźli się wśród 123 rywalizujących zawodników we wszystkich kategoriach wagowych w klasyfikacji Sinclaira w pierwszej dziesiątce. Przemek uzyskując 348,64 pkt na miejscu V, natomiast Łukasz uzyskując 337,97 na miejscu IX. W tej chwili zawodników czeka krótki odpoczynek, a już od sierpnia przygotowania do kolejnego sezonu. Najpierw podczas zgrupowania Kadry w Cetniewie, a następnie podczas zgrupowania klubowego w Grudziądzu. Gratulujemy zawodnikom tak wspaniałych startów i uzyskanych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.