Lider nie zwalnia tempa

2015-08-26 19:47:08(ost. akt: 2015-08-27 10:32:23)

W środę (26 sierpnia) w meczu 5 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 lider tabeli Start Nidzica wysoko wygrał na wyjeździe z GKS Gietrzwałd Unieszewo 5:1 (1:1)
Nie zwalnia tempa lider rozgrywek Ligi Okręgowej gr.2. Start Nidzica tym razem wysoko pokonał beniaminka rozgrywek GKS Gietrzwałd Unieszewo aż 5:1.

O ile pierwsza połowa meczu była w miarę wyrównanym spotkaniem, o tyle w drugiej odsłonie beniaminkowi z Gietrzwałdu zabrakło już tej werwy i gole zdobywali wyłącznie piłkarze nidzickiego Startu.

Pierwszego gola dla Startu Nidzica zdobył w 14 min. po ładnej akcji Dominik Bróździński. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą po strzale Kacpra Buśko i było to ich ostatnie słowo w tym spotkaniu.

Po zmianie stron na boisku dominował już nidzicki Start. Gola na 2:1 zdobył Adrian Roczeń tuż po wznowieniu gry. Wynik podwyższył Paweł Sobotka w 75 min. skutecznie wykonując rzut karny po faulu w polu karnym na Dominiku Bróździńskim. Dziesięć minut później Michała Leszczyński precyzyjnie wykorzystuje podanie z lewej strony Rafała Wawrzyniaka. Dzieła dokończył Mateusz Szczypiński w ostatnich sekundach meczu który w polu karnym odebrał piłkę obrońcy Gietrzwałdu i strzałem na krótki słupek ustalił końcowy wynik na 5:1 dla Startu Nidzica.

Okazji do podwyższenia było jeszcze kilka lecz wynik nie uległ już zmianie. Start Nidzica wygrał kolejny już swój ligowy mecz i po pięciu kolejkach z kompletem 15 punktów samodzielnie przewodzi w ligowej tabeli. Rywale gubią punkty wicelider GSZS Rybno zaledwie zremisował w Lidzbarku z Welem i spadł na 4 miejsce. Przewaga Startu nad tym zespołem wynosi już 5 punktów. Nowym wiceliderem został Radomniak Radomno który na wyjeździe wygrał z Żurawiem Godkowo 3:1.

Przewaga Startu Nidzica nad Radomniakiem Radomno wynosi 3 punkty i z tym też zespołem Start Nidzica w meczu na szczycie zagra w następnej 6 kolejce na wyjeździe w Radomnie.

Trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel po meczu zadowolony był z wyniku. Mecz w pierwszej połowie ciężki i dość wyrównany. Gospodarze dość dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie nasz zespół dominował już na boisku. Cieszymy się że odnieśliśmy kolejne zwycięstwo, a jest to nasz 5 kolejny ligowy mecz i 20-sty z rzędu bez porażki.

GKS Gietrzwałd/Unieszewo - Start Nidzica 1:5 (1:1)
0:1 Dominik Bróździński (14'), 1:1 Kacper Buśko (30'), 1:2 Adrian Roczeń (50'), 1:3 Paweł Sobotka (75'-k), 1:4 Michał Leszczyński (85'), 1:5 Mateusz Szczypiński (90')