W hicie 6 kolejki Start Nidzica pechowo remisuje z Radomniakiem Radomno

2015-08-29 19:26:28(ost. akt: 2015-08-29 20:01:28)
Strzelec dwóch bramek dla Startu Nidzica - Rafał Wawrzyniak

W sobotę (29 sierpnia) w meczu 6 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 lider tabeli Start Nidzica po pechowej końcówce zremisował na wyjeździe z wiceliderem Radomniakiem Radomno 2:2 (0:1).
Przed meczem wiadomo było że z Radomniakiem Radomno zwłaszcza na ich terenie czekać będzie ciężka przeprawa lidera rozgrywek nidzickiego Startu. W ubiegłym sezonie również Start stracił tam dwa punkty po remisie tak jak i w dzisiejszym spotkaniu 2:2

Pierwsza połowa w Radomnie była dość wyrównanym spotkaniem. Gospodarze lekko przeważali i częściej byli w posiadaniu piłki. Z gry natomiast Start był zdecydowanie lepszy. W tej części gry gospodarze jako pierwsi zdobywają gola w tym spotkaniu. Grający z kontuzją głowy Paweł Napiórkowski dość asekuracyjnie zachował się w polu karnym przy dośrodkowaniu co skrzętnie wykorzystali piłkarze Radomniaka którzy objęli prowadzenie.

Trener Startu Bartosz Kruschel widząc słabszą grę Pawła zmienił tego zawodnika, nie narażając go na poważniejszy uraz. Start Nidzica miał w I połowie kilka niezłych okazji do chociażby remisu w tym meczu ale ich nie wykorzystał i do przerwy gospodarze schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Start Nidzica zdecydowanie przycisnął rywala. Przeważał i dyktował warunki gry. Świetną partię w tej części gry rozegrał nasz lewoskrzydłowy Rafał Wawrzyniak. To on z dośrodkowania Kamila Michalskiego strzałem głową doprowadził do remisu. Po kilku następnych minutach Rafał po solowej indywidualnej akcji wyprowadził Start na prowadzenie.

Do końca spotkania nasz zespół grał ciekawą piłkę, niestety sporo doskonałych sytuacji strzeleckich zostało zaprzepaszczonych. Wydawać by się mogło że korzystny wynik nasi zawodnicy dowiozą do końca meczu, lecz niestety pech w doliczonym już czasie pozbawił nasz zespół kolejnych 3 punktów. Radomniak w ostatnich sekundach doprowadził do remisu po czym sędzia główny zawodów zakończył ten mecz.

Start Nidzica nie odniósł kolejnego 6 zwycięstwa w lidze ale zremisował z groźnym zawsze zwłaszcza na jego terenie Radomniakiem Radomno. Trener Startu Bartosz Kruschel zadowolony był z gry swego zespołu z którym to po raz 21 z rzędu jego zespól nie doznał porażki.

Po remisie 2:2 z Radomniakiem Radomno w ligowej tabeli nadal prowadzi Start Nidzica mając w dorobku 16 punktów. Wiceliderzy tabeli Radomniak Radomno i GKS Stawiguda maja o 3 oczka mniej od naszego zespołu. Za tydzień Start Nidzica rozegra mecz 7 kolejki na własnym stadionie z Kormoranem Zwierzewo który wysoko rozprawił się dzisiaj z outsiderem rozgrywek GKS Gietrzwałd Unieszewo 7:3.