Warmia Traveland Olsztyn zwycięzcą turnieju o puchar burmistrza Nidzicy

2015-09-04 21:02:14(ost. akt: 2015-09-08 06:42:41)

W dniach 4-5 września (piątek - sobota) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozgrywany został turniej piłki ręcznej o puchar burmistrza Nidzicy.
Rozgrywki piłkarzy ręcznych I ligi rozpoczynają się 12 września. Na tydzień przed inauguracją rozgrywek kilka czołowych zespołów I ligi walczyło w Nidzicy turniej o puchar burmistrza.
Do Nidzicy przyjechały 4 mocne I-ligowe zespoły: Warmia Traveland Olsztyn, KS Meble Wójcik Elbląg, Polski Cukier Pomezania Malbork oraz SPR Wybrzeże Gdańsk. W niedzielnych spotkaniach grano 2x15 minut. W inaugurującym spotkaniu zagrały zespoły współgospodarza turnieju - Warmia Traveland Olsztyn z KS Meblami Wójcik Elbląg.
Mecz od pierwszego gwizdka był wyrównanym spotkaniem. Po 5 minutach na tablicy wyników był remis 5:5. Goście z Elbląga lepszy mieli początek. Prowadzili nieznacznie, a Warmia goniła rywala. W 14. minucie olsztynian po raz pierwszy na prowadzenie w tym meczu wyprowadził Radek Dzieniszewski. W tym okresie świetnie w bramce spisywał się Mateusz Gawryś, który obronił dwa rzuty karne. Chwilę później Daniel Żółtak podniósł wynik na 8:6 dla Warmii.
Chwila dekoncentracji w olsztyńskiej ekipie i Wójciki doszli warmiaków ponownie objęjując prowadzenie. Niezadowolony z obrotu sprawy trener Warmii Giennady Kamielin wziął czas dla swego zespołu. W 21. minucie Meble Wójcik po celnym rzucie Mikołaja Kupca prowadziły już 10:8. Dwie minuty później Warmia miała pierwszy w tym meczu rzut karny. Po faulu na Radku Dzieniszewskim sam poszkodowany wykonał ten fragment gry.
W końcówce I połowy mnożyły się niedokładne podania olsztynian. Rywal grał szybką piłką i odskoczył Warmii na kilka bramek. Daniel Żółtak zmniejszył straty. Nieporozumienia Meblowców - Jakuba Malczewskiego z Grzegorzem Dorszem nie wykorzystała Warmia i do przerwy Meble Wójcik prowadziły 13:12.
Po zmianie stron na początku mecz nadal prowadzony był w szybkim tempie i był wyrównany. Michał Krawczyk doprowadził do remisu 13:13. Obserwowaliśmy wymianę ciosów. Na bramkę Meblowców Warmia odpowiadała bramką. W 35. min. Karol Królik ponownie wyprowadził olsztynian na prowadzenie tym razem 15:14. Od tego momentu Warmia Traveland Olsztyn grała szybciej piłką. Rewelacyjnie wręcz spisywał się w tym meczu Radek Dzieniszewski, który wykorzystał kolejnego karnego.
Przewaga Warmii wzrastała. W 49. min. było już 24:19 dla olsztynian. W bramce Warmii nastąpiła zmiana i tak dobrze do tej pory broniącego Mateusza Gawrysia zmienił Łukasz Zakreta. Dwie minuty później po kontrze gola dla Travelandu zdobył Sebastian Koledziński. Mecz się odwrócił i tym razem trener Mebli Wójcik poprosił o czas. Nie wiele to pomogło elbląskiej ekipie, bo Warmia nadal grała swoje. W 56. min. Paweł Deptuła zdobył bramkę na 28:22. Strzelecki popis skończył Sebastian Koledziński, ustalając końcowy wynik na 30:24 dla Warmii Traveland Olsztyn.

Wyniki spotkań
Warmia Traveland Olsztyn - KS Meble Wójcik Elbląg 30:24 (12:13)
Polski Cukier Pomezania Malbork - SPR Wybrzeże Gdańsk 23:29 (9:15)
Wybrzeże Gdańsk - KS Meble Wójcik Elbląg 24:20 (10:12)
Warmia Traveland Olsztyn - Pomezania Polski Cukier Malbork 20:18 (8:10)
Mecz o 3. miejsce w turnieju
Pomezania Polski Cukier Malbork - KS Meble Wójcik Elbląg 24:26 (13:15)
finał
OKPR Warmia Traveland Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 25:24 (12:11)

Mecz finałowy był bardzo emocjonującym i wyrównanym widowiskiem. Bramka zdobyta przez Pawła Deptułę na 3 sek. przed zakończeniem meczu dała zwycięstwo olsztyńskiej Warmii

Nagrody indywidulane
Najlepsi zawodnicy w swoich zespołach
- Łukasz Rogólski (Wybrzeże Gdańsk)
- Maciej Dawidowski (Pomezania Malbork Polski Cukier)
- Jakub Malczewski (KS Meble Wójcik Elbląg)
- Sebastian Koledziński (Warmia Traveland Olsztyn)

Najlepszy bramkarz turnieju: Artur Chmielewski (Wybrzeże Gdańsk)
Król strzelców: Radosław Dzieniszewski (Warmia Traveland Olsztyn)
Najlepszy zawodnik: Karol Królik (Warmia Traveland Olsztyn)

Zwycięski zespół Warmia Traveland Olsztyn na turnieju w Nidzicy wystąpił w składzie: Bonk Bartosz, Deptuła Paweł, Deptuła Piotr, Droździk Dominik, Dzieniszewski Radosław, Gawryś Mateusz, Koledziński Sebastian, Kondracki Aleksander, Krawczyk Michał, Królik Karol, Malewski Marcin, Sikorski Michał, Terlecki Patryk, Zakreta Łukasz, Żółtak Daniel, Giennady Kamielin-trener

Organizatorem turnieju jest Zespół Obsługi Oświaty i Sportu. Współorganizatorem i gospodarzem turnieju jest OKPR Warmia Travelnad Olsztyn. Patronatem honorowym turnieju jest Burmistrz Nidzicy.