Start i Orzeł w kolejnej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski

2015-09-16 18:45:30(ost. akt: 2015-09-17 14:47:36)

W środę (16 września) rozegrano mecze 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski
Lider V ligi gr.2 Start Nidzica oraz IV ligowy Orzeł Janowiec Kościelny wygrali swoje wyjazdowe mecze i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Start Nidzica na wyjeździe grał w Pasymiu z miejscowymi Błękitnymi i wygrał te spotkanie 3:2 (1:0). Dwa gole dla Startu w tym spotkaniu zdobył Kamil Michalski, a jednego Dominik Bróździński.

Do Pasymia zespół Startu wyjechał w mocno osłabionym i okrojonym składzie. Z konieczności w wyjściowej jedenastce wystąpił trener zespołu Bartosz Kruschel. W drużynie po dłuższej przerwie wystąpił Rafał Ławicki

W I połowie mecz na ogół był wyrównanym widowiskiem. Nasz zespół stwarzał groźniejsze sytuacje, lecz nie wszystkie zostały wykorzystane. Doskonałych sytuacji na uzyskanie prowadzenia nie wykorzystali grający trener Bartosz Kruschel oraz Dominik Bróździński. Szczęście w końcu uśmiechnęło się do Startu i po strzale Dominika Bróździńskiego nidziczanie schodzili na przerwę do szatki z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron w 50 min. Kamil Michalski podwyższa wynik. Po zdobyciu gola zastuj wstępuje w szeregi Startu co skrzętnie wykorzystują gospodarze, którzy w przeciągu 10 minut doprowadzili do wyrównania. Błękitni przycisnęli nasz zespół chcąc rozstrzygnąć te spotkanie na swoją korzyść. Start umiejętnie się bronił i kontrował rywala. Po jednej z kontr ponownie Kamil Michalski tym razem z rzutu karnego w 75 min. ustalił końcowy rezultat na 3:2 dla Startu Nidzica.

Start Nidzica po ciężkim spotkaniu wygrał pucharowy mecz z Błękitnymi Pasym 3:2.

Drugi nasz reprezentant w rozgrywkach pucharowych Orzeł Janowiec Kościelny również na wyjeździe pokonał Polonię Iłowo 2:1. Najprawdopodobniej obydwa nasze zespoły Start Nidzica i Orzeł Janowiec Kościelny spotkają się w bezpośredniej konfrontacji 30 września w meczu 1/16 WPP, a więc kibiców czekałaby nie lada gratka - DERBY tym razem pucharowe.