Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Rodzinny festyn rekreacyjno – sportowy „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”

2015-09-24 15:15:00 (ost. akt: 2015-09-24 13:41:05)

Autor zdjęcia: ZS nr 1 w Nidzicy

„Wychowywać do pełni człowieczeństwa” to hasło odbywającego się w dniach 13 – 19 września V Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego.

„Wychowywać do pełni człowieczeństwa” to hasło odbywającego się w dniach 13 – 19 września V Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego. Tym dniom towarzyszy przypomnienie postaci św. Jana Bosko, który powtarzał młodzieży: „Dla was żyję, dla was pracuję, dla was jestem gotowy oddać moje życie”.

Jedynka będąc wierna idei, że przez wspólne i spójne działania domu i szkoły kształtujemy prawidłowe postawy młodych ludzi, zorganizowała czwarty już Rodzinny Festyn Rekreacyjno Sportowy. Odbył się on 18 września na Orliku przy ZS nr 1. Na wszystkich czekało mnóstwo wrażeń i świetnej zabawy.

Spotkanie rozpoczęła Rodzinna Sztafeta im. Kamili Skolimowskiej poprzedzona rozgrzewką, którą poprowadziła absolwentka Jedynki, pasjonatka biegania, uczestniczka maratonów i półmaratonów – Patrycja Kawałko. Bieg rozpoczęli: Gość specjalny – Wojciech Kopeć – olsztyński lekkoatleta, maratończyk i długodystansowiec, Patrycja Kawałko i dyrektor Artur Pacuszka. W trakcie festynu kolejni mali i duzi zawodnicy pokonywali trasę wokół Orlika włączając się w tę ogólnopolską akcję. Razem przebiegliśmy tego popołudnia 54 km.

Na uczestników festynu czekały też inne atrakcje: różnorodne konkurencje sprawnościowe, taniec latino prowadzony przez naszą absolwentkę Marzenę Borkowską, quiz religijny zorganizowany przez katechetów. Było też specjalne stanowisko Rady Rodziców, gdzie sporządzano makietę rzutu młotem Kamili Skolimowskiej. Na ciepły posiłek zaprosiła dyrekcja szkoły, a pyszne ciasta przygotowali rodzice. Nad całością czuwali organizatorzy: dyrekcja szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego i Rada Rodziców.

Gościem Festynu był zastępca burmistrza Leszek Śpiewak. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za udział i za ogromne zaangażowanie w przygotowanie festynu, a uczniom i nauczycielom za pomysły na wspólną zabawę. Tegoroczny festyn został zorganizowany w ramach realizacji projektu "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages