Start Nidzica traci kolejne punkty i ... fotel lidera

2015-09-26 19:19:30(ost. akt: 2015-09-27 08:51:11)

W sobotę (26 września) w meczu 10 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 Start Nidzica zremisował na wyjeździe w Iłowie z miejscową Polonią 2:2 (0:2)
Nie udał się mecz 10 kolejki piłkarzom Startu Nidzica. Podopieczni Bartosza Kruschel zaledwie zremisowali z przeciętnie grającą w tym sezonie Polonią Iłowo 2:2.

I połowa tego spotkania to słabe widowisko piłkarskie w wykonaniu obydwóch drużyn. Szkoda że do poziomu gry gospodarzy dostosowali się piłkarze lidera nidzickiego Startu. W tej części gry nic ciekawego o grze obydwóch drużyn nie można powiedzieć. Gra środkiem boiska, sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.

Nie mniej skuteczniejsza w tej części gry była Polonia. Jednego gola zespół ten zdobył z gry a drugiego podarował gospodarzom samobójczym strzałem kapitan Startu Paweł Napiórkowski. Sytuacja ta o tyle niespodziewana gdyż Paweł głową zagrywał piłkę do swego bramkarza Karola Bruzdy. Nasi zawodnicy nie porozumieli się i piłka przelobowała naszego bramkarza wpadając do bramki. Bramka kuriozum, ale cóż i takie gole się zdarzają.

Do przerwy niespodziewanie Polonia Iłowo prowadziła ze Startem 2:0 mimo iż praktycznie nie zasługiwała na taki rezultat. Po zmianie stron wreszcie nastąpiła taka gra jaka powinna być od początku tego spotkania. Start ciągle w natarciu i efekty od razu są widoczne. Adrian Roczeń oddaje potężne uderzenie na bramkę rywala. Piłka trafia w poprzeczkę a skutecznie dobija ten który zdobył samobójcze trafienie dla gospodarzy. Paweł Napiórkowski przytomnie zachował się w polu karnym i skutecznie dobił ten strzał zdobywając pierwszego gola dla naszego zespołu.

Na uwagę zasługuje fakt że gol ten zdobyty przez kapitana zespołu Pawła Napiórkowskiego jest pierwszym golem w tegorocznych rozgrywkach tego zawodnika. Owszem Paweł we wcześniejszych meczach rozgrywał niezłe spotkania lecz nie miał jeszcze na swoim koncie zdobytego gola.

Star Nidzica po zdobyciu gola nie zwalniał tempa gry. Ciągłe akcje ofensywne wprawiały defensywę gospodarzy w nie lada kłopoty. W ostatnich minutach role na boisku się zmieniły. Tak jak wcześniej w I połowie był gol samobójczy dla Polonii, tak w II odsłonie gola samobójczego dla Startu a zarazem ustalającego końcowy wynik meczu na 2:2 zdobyli gospodarze po piekielnie mocnym uderzeniu Rafała Wawrzyniaka gdzie piłka otarła się o obrońcę Polonii i wpadła do siatki.

Start Nidzica zremisował po słabiutkiej I połowie a wręcz koncertowej grze w II połowie z Polonią Iłowo 2:2. Szkoda straconych dwóch punktów w tym meczu bo przy zwycięstwie w tej kolejce Tęczy Miłomłyn nad Kormoranem Zwierzewo nasz zespół stracił fotel lidera na rzecz miłomłyńskiego zespołu.

Już w najbliższą środę (30 września) na stadionie miejskim w Nidzicy Start Nidzica rozegra mecz 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski z lokalnym rywalem IV ligowym Orłem Janowiec Kościelny, a w spotkaniu ligowym również w Nidzicy 4 października w spotkaniu z beniaminkiem Czarni Rudzienice.