Piłkarze zakończyli sezon. Start Nidzica wygrywa na wyjeździe z Syreną Młynary

2015-11-11 17:15:34(ost. akt: 2015-11-11 20:57:47)

W środę (11 listopada) w meczu 17 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 Start Nidzica wygrał na wyjeździe z Syreną Młynary 4:2 (1:0)
Zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej i dwóch kolejek rozegranych awansem z wiosny w piłkarskiej V lidze. Start Nidzica po niezłym na zakończenie sezonu spotkaniu pokonał w Młynarach miejscową Syrenę 4:2

Po poprzednim słabym występie przed własną publicznością piłkarze nidzickiego Startu rozegrali dobre spotkanie przeciwko Syrenie Młynary. Nasz zespół kontrolował grę i przy lepszej skuteczności powinien wygrać te spotkanie w wyższym stosunku.

Od pierwszego gwizdka sędziego nidziczanie kontrolują grę. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Dominik Bróździński sprytnie rozegrał akcję po podaniu piłki z głębi pola od Kuby Stasiukiewicza i zdobył prowadzenie. Do przerwy mimo znacznej przewagi, ale zmarnowanych szans Start nie zdobył już dalszych goli.

II połowę gospodarze zaczynają od bramki wyrównującej. Po zmianie stron Start Nidzica nadal gra swoje, kontroluje grę i zdobywa kolejne bramki. Drugiego gola dla naszego zespołu zdobywa kapitan drużyny Paweł Napiórkowski. Po rzucie wolnym Kamila Michalskiego i obronie piłki przez bramkarza Syreny Paweł znalazł się tam gdzie akurat być powinien i szansy w dobitce nie zmarnował.

Kolejny gol ponownie jest autorstwa Pawła Napiórkowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła Rafała Wawrzyniaka. Cieszy skuteczność naszego kapitana, lecz zarazem szkoda że sezon już się skończył. Na 4:1 rezultat podwyższa Michał Leszczyński, który wykorzystał dośrodkowanie od Dominika Bróździńskiego. Gospodarze kilka minut przed zakończeniem spotkania zdobyli drugiego gola ustalając końcowy rezultat na 4:2 dla Startu Nidzica.

Start Nidzica wygrał ostatni ligowy mecz w tym roku, był zespołem lepszym i w pełni kontrolującym grę w tym spotkaniu, a że i skuteczność się poprawiła to 3 punkty zasłużenie z tego meczu pojechały do Nidzicy.

Start Nidzica kończy sezon jesienny na 2 miejscu w tabeli mając w dorobku 33 zdobyte punkty i ustępując liderowi miłomłyńskiej Tęczy która ugrała 38 punktów. Zespół nasz rewelacyjnie grał na wyjazdach. Jako jedyny w lidze nie doznał porażki, zdobywając 21 punktów. Bilans bramkowy też imponujący 30-16, żaden inny zespół nie zdobył tylu goli. Gorzej było na własnym stadionie. Dwie porażki i trzy remisy nie pozwoliły naszemu zespołowi na samodzielne przodownictwo w ligowej tabeli.