Niedziela, 19 listopada 2017. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Kolejne zwycięstwo nidzickich sztangistów w Czechach

2015-12-15 14:48:12 (ost. akt: 2015-12-15 11:49:57)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół nr 2

W weekend zawodnicy Towarzystwa Sportowego NIDA zakończyli sezon startem w IX Międzynarodowym Grand Prix Rotavy w Czechach. Był to już szósty wyjazd nidziczan do zaprzyjaźnionego czeskiego miasta.

W zawodach wzięło udział 13 zawodniczek i 71 zawodników z Czech, Słowacji, Niemiec, Anglii i Polski. Start nidziczan podsumowujący tegoroczny sezon startowy był bardzo udany.

W rywalizacji drużynowej, w której wzięło udział 8 drużyn nasi sztangiści stanęli na najwyższym stopniu podium. Było to już piąte zwycięstwo naszej drużyny na pomoście w Rotavie.

Indywidualnie wśród dziewcząt Kinga Korneluk wynikiem 107kg(47+60) zajęła miejsce czwarte.

Wśród starszych żaków (do lat 14), których startowało 13 również na czwartym miejscu uplasował się Patryk Zwierzchowski z wynikiem 141kg(60+81). Patryk kończąc sezon poprawił swoje rekordy życiowe w rwaniu o 3kg i podrzucie aż o 9kg.

W tej samej grupie wiekowej Jakub Jaworski wynikiem 137kg(60+77) zajął miejsce szóste.

W grupie Juniorów młodszych (do lat 17) wystartowali: Filip Zwierzchowski (15l.), Łukasz Łęgowski (17l.), Przemysław Korneluk ( 17l.). W tej grupie rywalizowało ogółem 24 zawodników. Filip uzyskał w dwuboju 158kg(65+93) dokładając do rekordu życiowego w podrzucie kolejny kilogram.

Na najwyższym stopniu podium w tej grupie wiekowej stanął Przemek Korneluk, który uzyskał w dwuboju 257kg(115+142). Tuż za nim, czyli na drugim miejscu uplasował się Łukasz Łęgowski z wynikiem 247kg(105+142).

W grupie Juniorów do lat 20 wystąpiła dwójka nidziczan. Mateusz Łęgowski poprawiając rekord życiowy w rwaniu o 5kg uzyskał w dwuboju 253kg(110+143). Wynik ten dał Mateuszowi miejsce drugie. Na najwyższym stopniu podium stanął Krystian Augustyniak, który uzyskał w dwuboju 322kg(147kg+175).

Najlepszym zawodnikiem turnieju w punktacji Sinclaira został Przemek Korneluk, który uzyskał 341,66pkt .

Teraz zawodników czeka krótka przerwa świąteczna i odpoczynek. Już od stycznia rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu, który zapowiada się bardzo pracowicie.

Już w kwietniu w naszym mieście rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20. Będzie to jedna z największych imprez sportowych organizowanych w Nidzicy. Weźmie w niej udział ponad 300 osób z całego kraju.

Już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania najlepszym sztangistom naszego kraju. Tym bardziej, że wśród nich wystąpi czterech nidziczan.