Kolejne zwycięstwo nidzickich sztangistów w Czechach

2015-12-15 14:48:12(ost. akt: 2015-12-15 11:49:57)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół nr 2

W weekend zawodnicy Towarzystwa Sportowego NIDA zakończyli sezon startem w IX Międzynarodowym Grand Prix Rotavy w Czechach. Był to już szósty wyjazd nidziczan do zaprzyjaźnionego czeskiego miasta.
W zawodach wzięło udział 13 zawodniczek i 71 zawodników z Czech, Słowacji, Niemiec, Anglii i Polski. Start nidziczan podsumowujący tegoroczny sezon startowy był bardzo udany.

W rywalizacji drużynowej, w której wzięło udział 8 drużyn nasi sztangiści stanęli na najwyższym stopniu podium. Było to już piąte zwycięstwo naszej drużyny na pomoście w Rotavie.

Indywidualnie wśród dziewcząt Kinga Korneluk wynikiem 107kg(47+60) zajęła miejsce czwarte.

Wśród starszych żaków (do lat 14), których startowało 13 również na czwartym miejscu uplasował się Patryk Zwierzchowski z wynikiem 141kg(60+81). Patryk kończąc sezon poprawił swoje rekordy życiowe w rwaniu o 3kg i podrzucie aż o 9kg.

W tej samej grupie wiekowej Jakub Jaworski wynikiem 137kg(60+77) zajął miejsce szóste.

W grupie Juniorów młodszych (do lat 17) wystartowali: Filip Zwierzchowski (15l.), Łukasz Łęgowski (17l.), Przemysław Korneluk ( 17l.). W tej grupie rywalizowało ogółem 24 zawodników. Filip uzyskał w dwuboju 158kg(65+93) dokładając do rekordu życiowego w podrzucie kolejny kilogram.

Na najwyższym stopniu podium w tej grupie wiekowej stanął Przemek Korneluk, który uzyskał w dwuboju 257kg(115+142). Tuż za nim, czyli na drugim miejscu uplasował się Łukasz Łęgowski z wynikiem 247kg(105+142).

W grupie Juniorów do lat 20 wystąpiła dwójka nidziczan. Mateusz Łęgowski poprawiając rekord życiowy w rwaniu o 5kg uzyskał w dwuboju 253kg(110+143). Wynik ten dał Mateuszowi miejsce drugie. Na najwyższym stopniu podium stanął Krystian Augustyniak, który uzyskał w dwuboju 322kg(147kg+175).

Najlepszym zawodnikiem turnieju w punktacji Sinclaira został Przemek Korneluk, który uzyskał 341,66pkt .

Teraz zawodników czeka krótka przerwa świąteczna i odpoczynek. Już od stycznia rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu, który zapowiada się bardzo pracowicie.

Już w kwietniu w naszym mieście rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20. Będzie to jedna z największych imprez sportowych organizowanych w Nidzicy. Weźmie w niej udział ponad 300 osób z całego kraju.

Już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania najlepszym sztangistom naszego kraju. Tym bardziej, że wśród nich wystąpi czterech nidziczan.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: dwojkanidzica