IV Turniej NHLK. Kolejne zwycięstwo Kramu. Mejdej Trójka Nidzica uległ gościom z Mrągowa

2016-03-12 21:27:13(ost. akt: 2016-03-13 00:03:15)

W sobotę (12 marca) w hali widowiskowo - sportowej w Nidzicy rozegrano IV Turniej Nidzickiej Halowej Ligi Koszykówki
W sobotę w nidzickiej hali widowisko - sportowej rozegrano 7 i 8 kolejkę spotkań w Halowej Lidze Koszykówki.

W rozgrywkach kobiet obyło się bez niespodzianek. Lider Kram Nidzica pokonał swoje rywalki zza miedzy Best Team oraz działdowski Basket Lejdis i cały czas prowadzi w ligowej tabeli. Mecze Kramu z wiceliderem Basketem Lejdis są soraz bardziej wyrównane. W bezpośrednim meczu w 8 kolejce początek nidziczanek był nienajlepszy lecz z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga Kramu i zasłużone zwycięstwo naszego zespołu.

W rozgrywkach mężczyzn Mejdej Boyz Trójka Nidzica raczej niespodziewanie uległ AS Mrągowo I 33:63. Obydwa zespoły to ścisła czołówka tych rozgrywek wespół z zespołem Wuja Squad. Wszystkie zespoły do tej pory miały identyczny bilans punktowy po 11. Wuja Squad pokonał dzisiaj Foxes Markbud Nidzicę i Grzmotomocnych i dopisał sobie komplet punktów w tych kolejkach.

Mejdej Boyz Trójka i AS Mrągowo I po zwycięstwach w 7 kolejce spotkały się w bezpośrednim spotkaniu w kolejnej 8 kolejce. Mecz lepiej rozpoczęli nidziczanie od celnego rzutu za 3 punkty. Po dwóch kwartach z niewielką przewagą na przerwę schodzili koszykarze z Mrągowo. W 3 I 4 kwarcie przewagę osiągnęli goście z Mrągowa i wygrali pewnie z naszym zespołem 63:33

Mrągowianie przeskoczyli w tabeli zarówno Mejdej Boyz Trójkę jak i lepszym bezpośrednim bilansem Wują Sguad i przewodzą w ligowej tabeli.