Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Kolejki do specjalistów mogą być jeszcze dłuższe

2016-04-03 10:00:00 (ost. akt: 2016-03-31 10:42:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Nawet 2 miesiące - tyle wynosi czas oczekiwania do niektórych lekarzy specjalistów w Nidzicy.

Poradnia dermatologiczna przez jakiś czas była nieczynna. Od miesiąca funkcjonuje, ale zapisać można się dopiero na maj. W pilnych przypadkach pacjenci odsyłani są do poradni w Działdowie, gdzie mogą skorzystać z wizyty, jeszcze tego samego dnia.

—Problem w dostępie do lekarzy specjalistów - wynika przede wszystkim z niedoboru lekarzy w naszym kraju — informuje Zastępca Dyrektora ZOZ do spraw administracyjnych, Agnieszka Malinowska. Jeśli chodzi o poradnię dermatologiczną, kolejka wynika z faktu, iż część lekarzy na początku roku zrezygnowała z pracy, jednak dzięki staraniom ZOZ-u udało się już pozyskać nowych. Ponieważ do Dermatologa jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego, pacjent w pierwszej kolejności i tak powinien zgłosić się do tego lekarza. Przypadki pilne — są przyjmowane w pierwszej kolejności — dodaje.

Kolejki mogą się wydłużyć

- Cały czas prowadzimy działania w kierunku zwiększenia dostępu mieszkańcom powiatu do specjalistów na miejscu w Nidzicy, które sukcesywnie dają pozytywny skutek. Coraz więcej lekarzy różnych specjalizacji dojeżdża do naszych poradni z Olsztyna, Mławy i Działdowa - mówi Agnieszka Malinowska.

Długi okres oczekiwania do poradni specjalistycznych oraz niedobór lekarzy specjalistów nie dotyczy tylko Nidzicy, jest to problem ogólnokrajowy, a oczekiwania na usługę są nawet kilkunastomiesięczne. Niestety skala zjawiska związanego z niedoborem lekarzy w Polsce z każdym rokiem nasila się i może stanowić zagrożenie w jeszcze mniejszym dostępie do lekarzy.

W Działdowie dermatolog przyjmuje na bieżąco

Postanowiliśmy dowiedzieć się na jakich zasadach funkcjonuje poradnia dermatologiczna w Działdowie i co sprawia, że do lekarza specjalisty można dostać się na wizytę jeszcze tego samego dnia.

— W naszej poradni dermatologiczno-wenerologicznej od lat pracuje jeden lekarz, Jerzy Klimaszewski. Sprawne działanie poradni to efekt pracy zespołu, jaki tworzą pan doktor Klimaszewski oraz pielęgniarka kierująca pracą poradni, pani Jadwiga Umińska. Pani Jadwiga sprawnie wypełnia wszelkie formalności związane z rejestracją i obsługą pacjentów, a doktor stara się przyjąć każdego pacjenta, który potrzebuje specjalistycznej porady — informuje rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie, Sławomir Brzozowski.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DOKTOREK #1968054 | 195.250.*.* 4 kwi 2016 11:21

  A LEKARZY CORAZ BARDZIEJ BĘDZIE BRAKOWAĆ...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. med #1967929 | 145.237.*.* 4 kwi 2016 07:53

  Co tu pisać o specjalistach jak kolejki są do lekarzy rodzinnych. Rodzinni od razu spychają wszystko na specjalistę a ty człowieku czekaj rok. Swoją drogą jak może rodzinny wyleczyć skoro w jednym czasie Pani Doktor osłuchuje pacjenta, rozmawia z pielęgniarką, zamawia jedzenie i rozmawia z dzieckiem przez telefon. Brak szacunku dla pacjenta!!! A u nas tak właśnie to wygląda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olo #1967722 | 83.9.*.* 3 kwi 2016 19:24

   Wielu dobrych lekarzy niestety musiała odejść z Nidzicy. Kto został .................... ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. xxx #1967594 | 46.112.*.* 3 kwi 2016 16:17

    brak słów już nie mówię ile się czeka np. na masaże lasery i rehabilitacje u nas w Nidzicy ja np. czekam rok termin na listopad szok a do tej poru trzeba na tabletkach siedzieć niestety znajomym szybciej załatwiają znam takie osoby które się chwalą że czekały króciutko bo pani doktor nie będę nazwiska wymieniać wpisała im pilne a ktoś kto choruje przewlekle może sobie poczekać a co im tam nasza kochana służba zdrowia jednym dają po uważaniu a inni niech czekają brak już słów !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. z nidzicy #1967422 | 3 kwi 2016 12:25

    byłam 2 razy w Działdowie w poradni dermatologicznej ,doktor Klimaszewski super lekarz , normalny daje skierowania na badania. Nie ma kolejek, nie trzeba wcześniej się rejstrować.Poradnia lepiej działa niż nasze poradnie rodzinne. W Nidzicy nawet na szczepienie z noworodkiem czeka się ok 2-ch godzin.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (12)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages